Latvijas Radio nav iedomājams bez tiem cilvēkiem, kuri ik dienas ir sastopami Radiomājā, sākot ar žurnālistiem, producentiem, redaktoriem un programmu vadītājiem, beidzot ar zinošiem un prasmīgiem tehniskajiem darbiniekiem, programmētājiem, skaņu operatoriem un ierakstu inženieriem. Šie cilvēki ir Radiomājas šarms un dzīvā vēsture – katrs no viņiem glabā unikālus stāstus un pieredzi. Viņi ir sava darba entuziasti, Latvijas Radio patrioti un fanāti šī vārda vislabākajā nozīmē.

Stāsta Romāns Šmeļovs, Latvijas Radio 4 - Doma laukums programmu vadītājs:

 

"Es biju kādreiz Svalbārdā. Tas ir netālu no Ziemeļpola. Mēs tur vairāk nekā nedēļu dzīvojām, arī runājām ar cilvēkiem, kuri mēģina saprast, kā mainās mūsu pasaule, kā mainās mūsu planēta.

Divas reizes es biju Lielbritānijā, kur es staigāju pa robežām un runāju ar cilvēkiem, kuri dzīvo netālu no robežas, Ziemeļīrijā, Īrijas Republikā un Anglijas dienvidos, arī netālu no Francijas. Mēģināju saprast, ko viņi domā par Brexit, un kā viņi mēģina savu dzīvi izmainīt, lai pielāgotos situācijai. Mēs visu laiku dzirdam - Brexit, Brexit, - bet, ko tas nozīmē parastam cilvēkam, ir ļoti grūti saprast. Tas arī bija viens no materiāliem, ko bija ļoti interesanti taisīt.

Katru reizi, kad es nāku uz studiju, es saprotu, ka tas ir kā pirmo reizi, jo tu saproti, ka tevi klausās ļoti daudzi cilvēki. Tev jābūt formā, lai viņi saprastu, ko tu vispār gribi viņiem pateikt. Tas ir izaicinājums katru reizi.

Jaunajiem žurnālistiem, kuri grib strādāt radio, es varu teikt, ka tas ir ļoti sarežģīts darbs. Visu laiku tev vajag kontrolēt, ko tu saki, kā tu to mēģini darīt, un kas notiek pasaulē un tev apkārt.

Divus, trīs mēnešus atpakaļ es pie vecākiem biju un atradu kaseti, kur es taisīju podkāstus, kad vēl nebija tāda vārda ”podkāsti”. Man bija desmit vai vienpadsmit gadi. [..] Tas varbūt bija līdzīgs tādai kā audio dienasgrāmatai, kurā es mēģināju pastāstīt to, kas ar mani notiek. Man bija intervijas ar vecākiem, ar draugiem. Jā! Jau tajā laikā, es atceros, man bija interesanti saprast, kas ir radio, kā veidojas radio žurnālistika."