Latvijas Radio nav iedomājams bez tiem cilvēkiem, kuri ik dienas ir sastopami Radiomājā, sākot ar žurnālistiem, producentiem, redaktoriem un programmu vadītājiem, beidzot ar zinošiem un prasmīgiem tehniskajiem darbiniekiem, programmētājiem, skaņu operatoriem un ierakstu inženieriem. Šie cilvēki ir Radiomājas šarms un dzīvā vēsture – katrs no viņiem glabā unikālus stāstus un pieredzi. Viņi ir sava darba entuziasti, Latvijas Radio patrioti un fanāti šī vārda vislabākajā nozīmē.

Stāsta Toms Grēviņš, Latvijas Radio 5 - Pieci.lv radošais direktors:

 

 

"Cilvēkiem vēlēšanās pēc Pieci.lv nebija it nekādas. Es domāju, ka gluži tāpat mēs reaģētu, ja tagad kāds atnāktu un sāktu stāstīt par to, ka mums tagad sesto radio staciju vajag. 

Bet Pieci.lv pilnīgi loģiski izrietēja no milzīga pētījuma, kurā skaidri un gaiši tika norādīts, ka sabiedriskie mediji brutāli zaudē jaunus klausītājus.

Latvijas Radio konkrēti vispār nebija jaunāka klausītāja par 30 gadus vecu cilvēku. Tā pamatideja Pieci.lv bija tā – kā uztaisīt sistēmu, caur kuru jauni cilvēki iepazītu Latvijas Radio un nonāktu vispār tajā kopīgajā sistēmā. Pieci.lv savos sešos, septiņos dzīves gados ir pierādījis un visiem parādījis, kāpēc tā tomēr ir platforma, kurā ļoti uzstājīgi tiek palīdzēts lielam skaitam pašmāju mūziķu. 

Mēs esam tie, kas noklāj to lielo spektru ar visu populāro un stilīgo, kas šobrīd Latvijas mūzikā ir.

Par to man nebija nekādu šaubu, ka šādai stacijai bija jābūt. Vēl, kas būtiskāk, šādai stacijai ir klausītāji.

Es ļoti novērtēju tos brīžus, kad mūs neredz joprojām. Jā! Tas arī ir tas īstais radio, kur es uzaugu, kura dēļ es iemīlēju radio. Mana politika piemēram šobrīd arī ir, ka ir jēga iedarbināt kameru, nospiest “record”, doties Facebook, ja mums ir speciāls notikums, īpašs notikums, īpašs viesis, ir gaidāms kaut kas, par ko mēs esam pārliecināti, ka tas būs kaut kas tāds, ko tiešām būs vērts atcerēties. Visā pārējā laikā ir tik forši kasīties, urbināt degunu un neķemmēt matus. Tas ir radio šarms, kuru es arī ļoti novērtēju.

Man bija tante, kura teica, ka tas, ko es daru, ir ļoti labs dzīves sākumā, ļoti labs hobijs, ļoti laba profesija. Bet tam nav gala. Es tam neredzu beigas."