Šīs sezonas noslēdzošais raidījums veltīts Francijai. Vienīgajai valstij Eiropas Savienībā (ES), kurai ir kodolieroči un visplašākais aizjūras teritoriju tīkls.

Francija ir viena no trim šobrīd ES esošajām valstīm, kuras veido Eiropas Savienības Aizjūras valstis un teritorijas. Par Nīderlandi jau esam runājuši. Dānijai ir Fēru salas un Grenlande, kuru arī apspriedām vēl citā raidījumā. Francijai šādu teritoriju ir sešas. "Brexit" dēļ, protams, šīs cipars ir būtiski samazinājies. Bet svarīgi atzīmēt, ka katru gadu ES budžeta sadarbībai ar ES aizjūras teritorijām tērē  ap 70 miljoniem eiro.

Bez šīm aizjūras teritorijām, Francijai ir vēl arī piecas citas teritorijas, kas skaitās daļa no Francijas jeb, tā saucamie, Francijas aizjūras departamenti. Un katrā no tiem arī tiek lietots eiro un pilnvērtīgi darbojas ES normas. Zināmākā noteiktu būs Franču Gviāna Dienvidamerikā blakus Brazīlijai. Un, Franču Gviānā starp citu atrodas arī Eiropas Savienībā lielākais nacionālais parks – Gviānas Amazonijas parks. Un pie Franču Gviānas krastiem ir arī bēdīgi slavenā Velna sala, kas līdz pat 1953. gadam darbojās kā cietums ar mirstības rādītāju - 75 procenti no ieslodzītajiem.