Amerikāņu džeza mūzikas dīva Kasandra Vilsone dziedātājas mūžā izmēģinājusi vai visus stilus. Neskatoties pat uz nedaudz ekscentrisko un savdabīgo ierakstu un izpildītājas karjeru, ir kļuvusi par vienu no spožākajām mūsdienu vokālajām zvaigznēm. Gadiem ritot, viņa visbiežāk tiek salīdzināta ar nevienu citu kā leģendāro Biliju Holideju.

Kasandra Vilsone ir dzimusi 1955. gada 4. decembrī Misisipi štata Džeksonas pilsētā, visnotaļ izglītotā un muzikālā ģimenē. Māte bija diplomēta skolotāja, bet tēvs profesionālā līmenī spēlēja ģitāru, basu un arī pasniedza stundas mūzikas skolā. Māte mīlēja visu, ko laida klajā „Motown records”, bet tēva jājamzirdziņš bija džeza mūzika. Kāds tur brīnums, ka Kasandra nebija īpaši jāskubina sēsties pie klavierēm – tās viņa spēlēja līdz 13 gadu vecumam. Un jā – vēl arī skolas orķestrī pūta klarneti. Par dziedāšanu toreiz nekādu sapņu nebija…

Kritika augstu vērtē visus Kasandras Vilsones albumus, kuri tapuši kopš 1993. gada, un ne tikai speciālisti – arī klausītājiem visā pasaulē tie lieliski iet pie sirds un tiek pārdoti džeza mūzikai neraksturīgi lielos apjomos. Arī Grammy balvas Kasandrai Vilsonei nav gājušas secen – tās viņa saņēma divas reizes - par 1996. gada albumu „New Moon Daughter” un  2009. gadā par albumu „Loverly”.

Arī šodien Kasandra Vilsone turpina iesākto ceļu. Varētu teikt, ka viņa noslēgusi pilnu muzikālās evolūcijas ciklu – dziedātāja ir atgriezusies pie saknēm – folka, blūza un populārās mūzikas, visa tā, dēļ kā viņa sāka dziedāt, tikai tagad tas viss tiek apzināts citā kvalitātē – pieredzējušas džeza dziedātājas sniegumā.