Kad beļģu mūzikas instrumentu meistars Ādolfs Sakss 1841. gadā Parīzē uzbūvēja pirmo saksofonu, viņam pat prātā nevarēja ienākt, cik populārs reiz kļūs šis izgudrojums. Ja ģitāra skaitās nozīmīgākais instruments rokenrolā, tad daudzi uzskata, ka saksofons, līdzās trompetei, ir simbols vārdam „džezs”.

      Ir mūziķi, kuri spēlē visus šī instrumenta veidus pēc kārtas, daži atraduši vienu sev parocīgāko variantu. Starp nozīmīgākajiem alta saksofonistiem džeza vēsturē noteikti jāmin tādas leģendāras personības, kā Čarlijs Parkers, Džulians Kenonbols Ederlijs, Džonijs Hodžess, Lī Konics un arīdzan amerikāņu mūziķis Pols Dezmonds, kura vārds visvairāk asociējas ar pianista Deiva Brubeka kvarteta panākumiem, taču Dezmonds daudzus lieliskus albūmus ierakstījis arī kopā ar citiem sastāviem.

Piedzima Pols Dezmonds, jeb īstajā vārdā Pols Emīls Breitenfelds, Sanfrancisko, 1924. gada novembrī. Četru gadu vecumā viņš tika nosūtīts dzīvot pie radiniekiem uz Ņujorku.

1936. gadā Pols Emīls atgriezās Sanfrancisko un iestājās politehniskajā skolā. Tur viņš skolas orķestrī sāka spēlēt klarneti un bija arī skolas avīzes redaktors – jau tolaik viņam ļoti pie sirds gāja arī viss, kas saistījās ar literatūru. Ne velti vēlākajos gados Pols Dezmonds iemantoja vispārēju cieņu ne tikai kā mūziķis, bet arī inteliģents un asprātīgs kolēģis.

      Sanfrancisko universitātes pirmajā kursā, kur Pols iestājās, lai studētu rakstniecību, viņš klarnetes vietā iemīļoja alta saksofonu un vēl nomainīja uzvārdu. Klasisks piemērs mūziķa humora izjūtai – viņaprāt „Breitenfelds” skanot pārāk īriski…