Seiomara – tā sauc dziedātāju, kura pēc vienprātīga speciālistu un arī klausītāju atzinuma ir talantīgākā un interesantākā personība brazīliešu vokālā džeza žanrā pēdējo padsmit gadu laikā. Viņas daiļradei tad arī veltīts šis raidījums.

      Seiomaras mūzikai viņas vārds piestāv perfekti – Seijo portugāļu valodā ir – debesis, mar – jūra. Kur nu vēl trāpīgāk. Uzjautāta, dziedātāja atklāj patiesību – tā nav gadījuma metafora, bet veidota no viņas vecāku vārdiem.

      Seiomara Kueljo ir dzimusi Brazīlijas vidienē – Itanhandu pilsētā 1969. gada 19. aprīlī. Pirmās muzikālās skaņas mēģinājusi izvilināt no tēva elektriskās vijoles un klavierēm. Pēc tam jau pienākusi kārta nopietni apgūt klasisko vijoļspēli, bet sirds palikusi pie dziedāšanas – tas meitenei no mātes, kura mīlēja dungot visas melodijas, kuras atskaņoja radio.

      Ilgi dzimtajā pilsētā Seiomara neaizkavējās – 1995. gadā viņa pārcēlās dzīvot uz Sanpaulu, kur pavisam drīz nāca klajā arī dziedātājas pirmais solo albūms. To palīdzēja ierakstīt un arī producēja populārais brazīliešu dziedātājs un komponists Zeke Baleirū. Pirmie kucēni nebija jāslīcina – visiem patika tīri labi… Galvenais – Seiomaru sāka uzaicināt piedalīties neskaitāmos festivālos ne tikai Brazīlijā, bet visā Dienvidamerikā. Un no 2000. līdz 2009. gadam dziedātāja arī paspēja laist klajā vēl 3 albūmus.

      Vienā no festivāliem Brazīlijā 2005. gadā notika, ja tā drīkst sacīt, vēsturiska tikšanās. Uzstāties bija ieradies Nīderlandiešu džeza  pianists Maiks del Fero ar savu trio. Šiem vīriem tikšanās ar Seiomaru izvērtās kopīgā Eiropas turnejā. 2010. gadā viņiem ir iznācis kopīgs koncertalbūms „Live In Amsterdam”. Vēl vairāk – kopš 2009. gada Seiomara ir pārcēlusies uz dzīvi Amsterdamā.