2018. gads ir ne tikai iesācies, bet jau tā kārtīgi ieskrējies. Īstais brīdis, lai atskatītos, kādi jauni Latvijas džeza mākslinieku ieraksti nonākuši līdz klausītājiem aizvadītā gada laikā.

      Šīsdienas raidījumā mūs gaida tikšanās ar četriem kolektīviem. Vispirms – Latvijas radio bigbendu, kas arī 2017. gadā veiksmīgi turpinājis iepriekšējā gadā aizsākto – tā ir vēlme atdzīvināt džeza svītas žanru Latvijā, ko 1965. gadā aizsāka maestro Raimonds Pauls.

      Tagad klausītāju vērtējumam nodots otrais Latviešu džeza svītas albūms. Tā tapšanā iesaistīti jauni, talantīgi un daudzsološi latviešu mūziķi un komponisti – ģitārists Matīss Čudars un divi pianisti - Krists Auznieks un Rūdolfs Macats. Programmas aranžētāji arī ir iepriekšminētie mūziķi, pie tam - Matīss Čudars un Rūdolfs Macats arī paši piedalījušies albūma ierakstā.

      Ja runājam par Latvijas radio bigbendu, būtu grēks atsevišķi nepieminēt saksofonistu Kārli Vanagu, kurš kopš orķestra atjaunošanas 2012. gadā ir tā muzikālais direktors. Darbs orķestrī nebūt nav vienīgais, ar ko Kārlis aizpilda savu laiku – interesantu mūziku spēlē arī Kārļa Vanaga trio.

     Kārļa Vanaga trio sastāvā darbojas kolēģi, kuriem arī visciešākais sakars ar Latvijas radio bigbendu – tie ir kontrabasists Edvīns Ozols un Artis Orubs pie sitamajiem instrumentiem.

     Jaunās latviešu džeza dziedātājas Artas Jēkabsones dzīves kredo ir amerikāņu rakstnieka Reja Bredberija atziņa - "Mīli to, ko tu dari, un dari to, ko mīli". Līdz šim tas viņai izdevies perfekti – Arta Jēkabsone paveikusi to, ko līdz šim atkārtot vēl nav izdevies nevienam no Latvijas – 2016. gada vasarā viņa ieguva pirmo vietu prestižajā konkursā „Shure Montreux Jazz Voice Competition Šveicē."

      Labi pazīstamā pašmāju fankmūzikas grupa „Very Cool People” 2017. gadā iepazīstināja klausītājus ar kārtējo – nu jau ceturto – albūmu, kas droši var pretendēt uz vienu no garākajiem nosaukumiem – „Heya Some Kind of Fish! We Don’t Know The Name Of This Fish In English, But In Latvian It Is Vimbas”.