Šīsdienas raidījumā – turpinājums ieskatam jaunākajos Latvijas džeza mūziķu ierakstos. Šoreiz mūs gaida tikšanās ar pieciem kolektīviem.

      Pašā 2018. gada sākumā notika džeza grupas Jazzatomy debijas albuma "Colors Of Summer"  jeb „Vasaras krāsas” atvēršanas svētki. Šo grupu 2015. gadā izveidojuši divi pazīstami džeza mūziķi — pianists Artjoms Sarvi un dziedātāja Evilena Protektore. Tieši Artjoma aizraušanās ne tikai ar Latin Jazz, bet arī House stila mūziku acīmredzami bijis par iemeslu neparastajam grupas Jazzatomy dalībnieku sastāvam - tradicionālo džeza ansambļa sastāvu papildina klasisks stīgu kvartets un turntable mākslinieks jeb vīrs, kas rīkojas ar skaņu plašu atskaņotāju un elektroniku.

      Krists Saržants ir latviešu jaunās paaudzes džeza pianists un komponists. Līdz šim sadarbojies ar tādiem sastāviem kā Orķestris “Rīga”, “Pieneņu Vīns”, “City Jazz Big Band” un daudziem citiem pazīstamiem mūziķiem. Krists savā mūzikā izmanto modernās klasiskās mūzikas tehnikas, polifonas melodijas, filmu mūzikas iedvesmotas harmonijas un džeza mūzikas improvizācijas.

      Equanimity Trio ir jauns muzikāls sastāvs, ko izveidoja trīs līdzīgi domājoši mūziķi un draugi. Trio izpilda pašu komponētu oriģinālmūziku, ko raksturo plašas, meditatīvas muzikālās ainavas, spēcīgi un ilgstoši ritmi, kā arī enerģiska un aizraujoša saspēle starp mūziķiem. Šī trio koncepcijas pamatā ir mūzika, kas mūziķus un klausītājus ved plūsmas stāvoklī (angļu val. - "flow"), kurā viss notiek organiski un mūzikas gars brīvi izpaužas telpā. Equanimity Trio sastāvā muzicē pianists Edgars Cīrulis, kas visvairāk pazīstams ar darbību paša grupā „Ainavisti”, kontrabasists Jānis Rubiks, kas kopš 2017. gada septembra spēlē Latvijas Radio bigbendā un Rūdolfs  Dankfelds pie sitamajiem instrumentiem.

      Sinkope, iespējams, ir tas, kas vislabāk raksturo džeza mūziku. Nav iedomājama šī mūzika bez sinkopēta ritma. Un šo vārdu – Syncope - par savu devīzi ir izvēlējušies trīs vīri – Mareks Logins, Āris Ozols un Pēteris Liepiņš, kas, protams, spēlē džezu. Ilgus gadus - kopš 2010. - šī ansambļa mūziku varēja baudīt tikai klātienē, bet nu mūziķi ir sasparojušies un tapis albūma ieraksts ar nosaukumu „Focus”.

     Trombonista Laura Amantova vārds Latvijas džeza mūzikas pazinējiem visvairāk saistās ar orķestra „Mirāža” vārdu, ko viņš kopā ar saksofonistu Denisu Paškēviču izveidoja 2004. gadā,  brīdī, kad Lauris atgriezās no džeza mūzikas studijām Klaipēdā piecu gadu garumā un sāka apzināt domubiedrus, lai veidotu bigbendu. 2017. gada 2. oktobrī, mājīgajā Vecrīgas džeza klubā “Pashkevich Jazz Club”, ar skanīgu koncertu tika atzīmēta Laura Amantova kvarteta albūma „Šūpuļdziesma trombonam” izdošanas svētki. „Šūpuļdziesma” – tā ir viegla un saulaina džeza mūzika, kas patīk visām paaudzēm.