Šīsdienas raidījumā – turpinājums ieskatam jaunākajos Latvijas džeza mūziķu ierakstos. Arī šoreiz mūs gaida tikšanās ar četriem kolektīviem.

      Sākt varētu ar to, kas nupat – 2018. gada februārī saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas - Zelta mikrofonu. Par aizvadītā gada labāko džeza albūmu tika atzīts saksofonista Dāvja Jurkas Kvarteta veikums ar nosaukumu „Strings Attached” – jeb latviski – „Pievienotās stīgas”. „Strings Attached”, ir programma, kurā skan gan paša Dāvja, gan arī kvarteta dalībnieka, pianista Ritvara Garozas oriģinālmūzika, kas komponēta un aranžēta speciāli džeza kvartetam un stīgu grupai.

      2017. gadā debijas albumu ar nosaukumu "Interaction" jeb latviski - "Mijiedarbība" izdevusi  fusion stila mūzikas grupa "S&T Syndicate".

Albums "Mijiedarbība" ir skaņā pārnesta mūsu sajūta par to, kā, savstarpēji savienojoties gan fiziskiem, gan garīgiem elementiem, rodas kaut kas jauns; process, kas nekad nebeidzas, un gala rezultāts, kas nekad neatkārtojas, - tā norāda grupas pārstāvji.

      Dziedātāja Daumanta Kalniņa kvinteta 2017. gada albūms „Sirds prieks” ir vēl viens apliecinājums tam, ka džezs var lieliski skanēt arī latviski. Jaunradītajām kompozīcijām kvinteta mūziķi Daumants Kalniņš un Kristaps Vanadziņš par pamatu izvēlējušies Friča Bārdas dzejas darbu liriskāko devumu. Tajā dzejas skaistums piemīt ne tikai stingri noteiktām lietām, bet ir uztverams visapkārt - gan dabā un dzīvībā, gan mākslā un mīlestībā. Izvēlētā dzeja rada īpaši poētisku noskaņu, kas arī ir bijis iedvesmas avots abu mūziķu darbiem. Programmas tēma un žanrs - džeza maniere - liriskā skanējumā ignorē stila izsmalcinātību, bet, kopā skanot dzejā un mūzikā, rada harmonisku vēstījumu.

            Arī talantīgais, virtuozais un reizē mierpilnais džeza saksofonists un komponists Toms Rudzinskis sevi piesaka 2017. gadā ar jaunu albūmu – „Locomotion!”. Līdzīgi debijas albūmam „Abra”, arī šis ierakstīts kvarteta sastāvā – Gerhards Ornigs (Gerhard Ornig) – trompete, Toms Rudzinskis – saksofons, Pets Klīvers (Pat Cleaver) – kontrabass un Andris Buiķis – sitamie instrumenti. Kā liecina mūziķu vārdi – šis ir starptautisks projekts. Gerhards Ornigs pārstāv Grācu Austrijā, bet Pets Klīvers pašlaik dzīvo Amsterdamā, Nīderlandē.