Kontrabass jau sen džezā kļuvis par tikpat respektējamu solo instrumentu, kā, piemēram, saksofons vai trompete. Un viens no cienījamākajiem šī instrumenta spēles meistariem pasaulē, vairāk nekā 50 gadu garumā, bija amerikāņu mūziķis Čārlijs Heidens.

      Čārlza Edvarda Heidena dzimtā puse ir Šenandoā, Aijovas štatā, kur viņš piedzima muzikālā ģimenē 1937. gada 6. augustā. Vecāki uzstājās kantri un vestern mūzikas radiopārraidēs. Jau 22 mēnešu vecumā, tikko māte ievēroja, ka zēns lieliski dungo līdzi melodiju šūpuļdziesmiņām, šajos pasākumos tika iesaistīts arī Čārlijs.

Vēlāk ģimene pārcēlās uz Springfīldu, tur turpināja iesāktos radioraidījumus, kas drīz pārtapa arī televīzijas šovos. Tā Čārlijs turpināja dziedāt ģimenes lokā līdz pat 15 gadu vecumam, kad bērnu trieka pārvilka svītru visam sasniegtajam – zēnam tika bojātas balss saites un sejas muskuļi, tīri fiziski viņš vairs nevarēja noturēt melodiju. Par laimi vai nelaimi – jau dažus gadus iepriekš Čārlijs bija aizrāvies ar džeza mūziku – tīri sava prieka pēc, un vienīgais instruments, kurš bija pa rokai, izrādījās vecākā brāļa kontrabass. Ar to arī viss sākās – tāpēc šodien mēs pazīstam nevis izcilu dziedātāju Čārlzu Edvardu Heidenu, bet mūzikas vēsturē ierakstīts vārds Čārlijs Heidens, kontrabasists.