2005. gadā, sakarā ar Beļģijas neatkarības 175. gadadienu, tika sarīkota aptauja – kurš ir visu laiku dižākais beļģis. Tika minēti rakstnieks Žoržs Simenons, mākslinieks Renē Magrits, riteņbraucējs Edijs Merkss, arī karalis Boduēns Pirmais. Tomēr – ar vislielāko balsu skaitu šinī sacensībā uzvarēja dziesminieks Žaks Brels.

Žaks Brels nebūt nebija vienīgais mūziķis, kurš tika nominēts šim pagodinošajam titulam. Izrādījās, ka daudzi beļģi par savas valsts cienījamāko pilsoni uzskatīja arī izcilo mutes harmoniku spēles meistaru Tūtsu Tīlemanu (Toots Thielemans). Viņš aptaujā ieguva nemaz ne tik pelēcīgo – divdesmito vietu.

Nopietna džeza mūziķa karjeru Tūtss sāka vēl Eiropā jau 1949. gadā, uzstājoties Parīzē kopā ar Sidniju Bešē, Čarliju Parkeru, Mailsu Deivisu un Maksu Rouču. 1950. gadā viņš pievienojās Benija Gudmena orķestrim turnejā pa Eiropu.

Pirmo skaņuplati ierakstīja Stokholmā kopā ar orķestra kolēģi saksofonistu Zūtu Simsu. 1951. gadā viņš pievienojās flāmu mūziķu grupai, kas tiek uzskatīti par beļģu popmūzikas aizsācējiem. Un visu šo laiku uz skatuves Tūtss Tīlemans parādījās tikai ar ģitāru plecā.

1952. gadā Tūtss Tīlemans emigrēja uz Amerikas Savienotajām valstīm un sāka spēlēt kopā ar Čarliju Parkeru, Mailsu Deivisu un dziedātāju Dainu Vašingtoni.

Tad sekoja sadarbība ar pianistu Džoržu Šīringu, kura ansamblī Tīlemans nospēlēja līdz 1959. gadam. Tikai šajā sastāvā viņš arvien biežāk sāka spēlēt mutes harmonikas – gan uz skatuves, gan ierakstos.

Turpmākajos gados Tūtss Tīlemans piedalījās neskaitāmos ierakstos, kur vien kādam bija nepieciešamība pēc mutes ermoņikām, jo šī instrumenta spēlē viņam līdzīgu nebija. Līdzīgi Džimijam Smitam, kurš ar apskaužamu regularitāti Žurnāla „Down Beat” aptaujā tika atzīts par labāko ērģelnieku, Tūtss Tīlemans tikpat bieži tika atzīts par labāko sadaļā „dažādi instrumenti”. Tāpēc arī mākslinieka mīļākais kompliments, kuru viņam savulaik veltīja trompetists Klifords Brauns, skanēja šādi:

Tūts, to, kā Tu spēlē mutes harmonikas, nekādi nedrīkst saukt par „dažādi instrumenti…