Daudzi zviedru džeza mākslinieki pelnīti guvuši atzinību ne tikai Eiropā, bet arī prominento aizokeāna kolēģu vidū. Pārsvarā tas gan attiecināms uz vairākām dziedātājām, saksofonistiem, trompetistiem un pianistiem.

Un zviedri var lepoties arī ar ģitāristu, kurš savā laikā ieņēmis vai prestižāko vietu, par kādu var sapņot šī instrumenta spēlētājs. Tas ir Ulfs Vakeniuss, kurš kopš 1997. gada bija Oskara Pītersena kvarteta dalībnieks. Nopietns panākums, ja ņem vērā, ka pirms Vakeniusa Pītersens strādāja ar tādām ģitārspēles leģendām kā Barnijs Kesels, Herbs Eliss un Džo Pass.

Ulfa Vakeniusa dzimtā puse ir Zviedrijas rietumi – Halmstades pilsēta, kur viņš nāca pasaulē 1958. gada 16. aprīlī. No Halmstades nāk arī pazīstamais grupas „Roxette” solists Pers Gesle. Vēlāk Vakeniusu ģimene pārcēlās dzīvot uz Gēteborgu - otru lielāko Zviedrijas pilsētu.

Tur 11 gadu vecumā Ulfs sāka spēlēt ģitāru – to viņš noskatījās no apkārtējiem kaimiņiem, jo tieši šis instruments bija cieņā tuvākajā apkārtnē.

Tradicionālie Bītli zēnu saistīja mazāk – sākumā Ulfs bija aizrāvies ar elektriskā blūza virtuoziem. Vēl pēc laika par zēna elku kļuva Džons Maklahlins, un drīz džezs jau ieņēma pirmo vietu starp muzikālajām prioritātēm. Pēc vairākiem gadiem Maklahlins pat uzrakstīja ievadvārdus vienam no Vakeniusa solo albūmiem…

No 1997. gada līdz 2007. Ulfs Vakeniuss tika pagodināts ar uzaicinājumu spēlēt Oskara Pītersena kvartetā. Šo sadarbību pārtrauca tikai pianista nāve. Visus 10 gadus, kurus viņi pavadīja kopā, Pītersens nebeidza cildināt zviedru talantu, sakot, ka Vakeniuss ir patiess labāko ģitāristu tradīciju turpinātājs, kura māksla nepazīst nekādus ģeogrāfiskus ierobežojumus.

Taisnība būs Džonam Maklahlinam, kas rakstīja:

Viņš – Ulfs Vakeniuss – spēlē ģitāru, it kā būtu piedzimis ar to rokās…