Pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" žurnāliste Inga Spriņģe un režisore Adriāna Roze raidījumā atklāj, ko bērnam nozīmē "būt pa vidu" vecāku nesaskaņām un fiziskai un emocionālai vardarbībai.

"Viss pēdējais gads, pirms tikām prom no viņa, bija ļoti tumšs. Tur bija tiešām tā, ka naktī nevarēji gulēt, pat, ja tajā dienā viņi nestrīdējās, jo sēdi un gaidi, kad būs sprādziens. Sēdi un gaidi."

Pegija nu ir pieaugusi, bet ar bērnībā piedzīvotās vardarbības sekām viņa dzīvo joprojām. Šādu stāstu Latvijā ir daudz.

Zvanus no bērniem, kuri mājās piedzīvo vardarbību, policija nesaņem bieži. Taču ik pa laikam tādi atskan, jo tas ir veids, kā bērni saviem spēkiem cenšas risināt situācijas, kad pieaugušie paši to nespēj.

Tēmai par vardarbību ģimenē Inga Spriņģe un Adriāna Roze pievērsās 2019. gadā, jo satraukumu radīja fakts, ka, saskaņā ar OECD datiem, Latvijā katra trešā sieviete reizi mūžā piedzīvo fizisku vai seksuālu vardarbību. Tas, kopā ar Dāniju, bija augstākais līmenis Eiropas Savienībā. Rezultātā tapa raksti un arī dokumentālā filma “Izdzīvotājas”  - par četrām, drosmīgām sievietēm, kuras aizgāja no vardarbīgām attiecībām.