Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


 

Valdība un Saeima meklē iespējas, kā palīdzēt tiem iedzīvotājiem, kuri cieš no kredītprocentu likmju kāpuma, ko izraisa Eiropas Centrālās bankas vairākkārtējie lēmumi paaugstināt starpbanku procentu likmi, lai ierobežotu inflāciju. Tiek apsvērtas gan iespējas meklēt līdzekļus budžetā, lai palīdzētu kredītņēmējiem, gan arī diskutēts par veidiem, kā piespiest šajā procesā piedalīties komercbankas, kuru peļņa pirmajā pusgadā ir krietni pieaugusi. Saeimas Budžeta komisija grib panākt, lai bankas divus gadus uz pusi samazina procentlikmes. Kredītiestādes jau brīdinājušas, ja šādu lēmumu pieņems, varētu pārtraukt kreditēšanu. 

Krustpunktā analizējam, kādi būtu ieguvumi un zaudējumi, iejaucoties un ar likumu ierobežojot likmju kāpumu? Diskutē deputāts, Saiemas Budžeta un finanšu komisijas vadītāja vietnieks Andris Šuvajevs (Progresīvie), Finanšu nozares asociācijas vecākais juridiskais padomnieks Edgars Pastars, Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītājs Uldis Rutkaste un Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadītāja Baiba Vītoliņa.