Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Par krievu valodas lietošanu sabiedriskajos medijos diskusijas vēl turpinās, bet kas notiks pārējā Latvijas informatīvajā telpā, kas šobrīd raida un raksta krieviski? Krustpunktā diskutē Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs Jānis Siksnis, Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs Ivars Āboliņš, Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Kristers Pļešakovs un Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas sekretārs Gatis Liepiņš.

Jau līdz ar šīs valdības izveidošanu ir daudz publiski runāts par valodas politiku sabiedriskajos medijos, vajag vai nevajag Latvijas Radio raidīt un arī interneta portālam "lsm.lv" rakstīt krievu valodā. Taču viena lieta ir runāt, otra - realizēt kādu konkrēti izstrādātu politiku. Saskaņā ar Nacionālās drošības koncepciju pārmaiņām ir jānotiek gandrīz pusotra gada laikā, bet lielākas skaidrības pagaidām nav. Jautājumu aktualizēja SEPLP locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes paziņojums par atkāpšanos, tad tomēr izvēle palikt amatā. Tas rosinājis arī Valsts prezidentu rīkoties, pēc pāris nedēļām notiks diskusija Rīgas pilī. Bet runa nav par vienu portālu vai radio kanālu, Latvijā ir vairākas privātās televīzijas, radio kanāli un interneta mediji, kas strādā krievu valodā. Kādai ir jābūt valsts politikai mediju valodas jautājumā?