Režisors Aiks Karapetjans stāsta par darbu pie jaunākās spēlfilmas “Sema ceļojumi”. Filmas pamatā ir stāsts par beļģi, kurš nonāk lauku saimniecībā Latvijā. Filmēšana ir pabeigta un šobrīd notiek aktīvs montāžas darbs.

Filma ir Latvijas un Beļģijas kopprodukcija, ko veido Latvijas filmu studija “Mistrus Media” un Beļģijas kompānija “Polar Bear”. 

Filma “Sema ceļojumi” (darba nosaukums “Pig’n’Pah”) stāsta par beļģu grāmatvedi Semu, kurš spiests doties uz Latviju meklēt latviešu viesstrādnieku Lagzdiņu, kurš it kā nozadzis naudu. Tomēr meklējumi Latvijā ieved viņu pasaulē, kādu viņš nav ne gaidījis, ne iepriekš pieredzējis.

"Tēma par viesstrādniekiem ir nosacīta, apakšā ir citā tēma par to, kā cilvēks mēģina atrast jēgu savai eksistencei un mērķi un kādā veidā caur tām ciešanām kaut ko sāk saprast. Viņam liekas, ka viņš ir mainījies, tomēr filmēšanās laikā sapratām, ka cilvēks nevar mainīties. Esam pieraduši, ka filmās stāsta par varoņiem, kuri stāsta laikā mainās, bet īstajā dzīvē tas nenotiek," Kultūras Rondo atklāj Aiks Karapetjans

"Pilnīga fantāzija, komēdijas pasaka," filmas žanru raksturo režisors. "Mēģināju aizbēgt prom no ārējās aktuālās pasaules tēmām, izstāstīt eksistenciālu stāstu."

Aktrise Laura Siliņa atklāj, ka piedalīšanās filmā ir viņai pirmā pieredze kino jomā. Jauns, svešs un nepazīstams bija pilnīgi viss.

"Kad sāku aptvert lomas lielumu un atbildību, teicu Aikam, ka absolūti viņam uzticos, un visas filmēšanas laikā viņš mani nepievīla, tas bija tikai atbalsts un viņš bija kā mentors," stāsta Laura Siliņa.

Aktrise arī min, ka filmēšanās laukumā mācījusies arī no sava partnera beļģu aktiera Kevina Janssena, kurš ir profesionāls filmu aktieris.