Vispusīgs ar daudziem talantiem – tā var apgalvot par Dailes teātra aktieri Miervaldi Ozoliņu. Aktieris ar brīnišķīgu balss tembru,  labs pedagogs un padomdevējs jaunajiem kolēģiem, aktieris, kurš arī komiskajās lomās saglabāja inteliģenci. Miervalža Ozoliņa biogrāfijā arī smags periods, kad 1951.gadā apcietināts par darbošanos t.s. „franču grupā”.  Šodien 17.martā, pieminam aktieri 100. jubilejā. Par godu tik apaļai gadskārtai Eduarda Smiļģa teātra muzejā  satikās aktiera dēls Kārlis Ozoliņš, aktieris Juris Kalniņš un Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš.

Jānis Siliņš Dailes teātra jubilejai veltītajā ekspozīcijā rāda vijoli, tā ir butaforija un to lomā izmantojis Miervaldis Ozoliņš, taču, kā apliecina Miervalža dēls, tēvs pratis spēlēt vijoli. Arī aktieris Juris Kalniņš aplūko fotogrāfijas no Dailes teātra iestudējumiem, arī no izrādes „Džons Neilands”, kurā redzams Miervaldis Ozoliņš.

Ir pamatīgs nogrieznis latviešu kultūrā, latviešu teātrī, kurā Miervaldis Ozoliņš strādājis. Aktieris dzimis 1922.gadā, bet kāds īsti ir viņa dzimšanas dienas datums, vai tiešām 17.marts, tas jāprasa dēlam Kārlim Ozoliņam.

Jānis Siliņš atgādina un piemin vairākus Miervalža Ozoliņa spilgtos skatuves tēlus. Bet kādas pirmās atmiņas par tēvu kā aktieri glabā Kārlis Ozoliņš? Tā, protams, esot vecā Daile.

Aktieris Juris Kalniņš ar Miervaldi Ozoliņu vispirms sastapies studiju laikā. Aktieris spēlējis Jura Kalniņa režijas diplomdarbā „Mēness likteņa pabērniem”

Kārlis Ozoliņš paņēmis līdzi nelielu zīmējumu un arī fotogrāfiju, kurā tēvs vispirms uzzīmējis un pēc tam sev veidojis grimu, šajā attēlā vīru ar kuplu bārdu.  Kārlis Ozoliņš rāda arī fotogrāfijas, kādā aktieris redzams kopā ar lelli, jo pēc atgriešanās no  apcietinājuma piedalījies Leļļu teātra izrāžu veidošanā, šī konkrētā lelle esot cietusi, jo arī mazais Kārlis to stipri mīlējis. Miervaldis Ozoliņš bijis arī Ziemassvētku vecītis, taču zīmīgi nekad sarkanā, allaž zilā mētelī.

Aktieris Miervaldis Ozoliņš, kura lomu sarakstā nav daudz galveno varoņu, atstājis būtisku nospiedumu teātra vēsturē.