Vairāk nekā 600 Latvijas mākslinieku darbi  atrodas pasaules nozīmes muzeja krājumā – Valsts Tretjakova galerijā Maskavā. Galerija „Daugava” sadarbībā ar Tretjakova galeriju laidusi klajā apjomīgu mākslas albumu „Latvijas māksla Valsts Tretjakova galerijā”.

„Mūsu māksla ir vairāk kā 600 darbos. Tas ir milzīgs klāsts, pamatīga liela kolekcija,” uzskata galerijas „Daugava” vadītāja Anda Treija.

Izdevumā iespējams aplūkot 240 mākslas darbu reprodukcijas, izstudēt kataloga ziņas, kā arī lasīt mākslas zinātnieces Tatjanas Zeļukinas apceri par šo kolekciju.

„Es strādāju pie albuma par Imantu Vecozolu, tad par Birutu Baumani un par Maiju Tabaku. Un visi mākslinieki vēlas, lai albumos būtu reproducēti arī tie darbi, kas ir Tretjakova galerijā. Tad es rakstīju lūgumu, lai man atsūta fotogrāfijas reproducēšanai. To es darīju vienu reizi, otro, trešo, ceturto reizi, un tad man no Tretjakova galerijas saka, vai tad jūs negribiet paši uztaisīt izdevumu, kurā būtu fiksēti visi darbi, kas atrodas Tretjakova galerijā,” atklāj Treija.

Šajā galerijas „Daugava” izdotajā apjomīgajā izdevumā var iepazīst Latvijas mākslinieku darbu reprodukcijas, kas kopš 19.gadsimta otrās puses atrodas Tretjakova galerijas krājumā.  Sākot no Kārļa Hūna un Jūlija Federa darbiem līdz 20.gadsimta 80.gadiem, kad kolekcijai pievienoti Ilzes Avotiņas, Aijas Zariņas, Ģirta Muižnieka un citu mūsdienu mākslinieku darbi.