Ulda Tīrona iestudējums “Apmānītā” Jaunajā Rīgas teātrī tapis pēc Tomasa Manna tāda paša nosaukuma stāsta motīviem, kura centrā ir atraitne Rozālija fon Timlere. Kultūras Rondo studijā iestudējumu pārrunājam ar Rozālijas lomas atveidotāju – aktrisi Regīnu Razumu.

Uldis Tīrons intervijās uzsvēris, ka "Apmānīto" iestudējis Regīnai Razumai.

“Un patiešām – viņa sarežģītajai lomai ir lieliski piemērota, gan veidojot filigrānas pārejas no ironiska atsvešinājuma uz vieglu grotesku vai klusinātu traģiskumu, gan iemiesojot varones vizuālās pārmaiņas – no krāšņas sievišķības līdz androgīnai elegancei." (Zane Radzobe, kroders.lv)

“Tomass Manns man vienmēr bijis mīļš rakstnieks un interesējis vienmēr. Tā kā ilgstoši biju bez lielākiem darbiem teātrī, tā arī viņam [Tīronam] paziņoju, ka man nav ko zaudēt, esmu ar mieru,” stāsta Regīna Razuma.

Savā pēdējā literārajā darbā “Apmānītā” (1953) Tomass Manns pievērsies kādas vācu atraitnes bezcerīgajai mīlestībai uz divreiz jaunāku amerikāņu jaunekli. Šis vēlās mīlas stāsts risinās pēc Pirmā pasaules kara uz Eiropas pagātnes, kultūras un tradīciju sabrukuma fona un veltīts, iespējams, pašai aizkustinošākajai cilvēka īpašībai – spējai atdot savu mīlestību uz visiem laikiem zūdošajam mirklim.

“Izrāde būs par vecās pasaules bojāeju, visa visa skaistā un dekadentiskā, varbūt vairs funkcionējoši nespējīgā laika aiziešanu,” Regīna Razuma atklāj, kā izrādi raksturojis režisors. “Uz tā fona šīs sievietes Rozālijas dzīve, kas redz pasauli skaistu, harmonisku, dabai pietuvinātu. Bet ne tikai. Tur ir arī totalitārisma laikmeta sākums, modernisma sākums. (..) Bezgala interesanti pamatoja, bezgala izglītojoši.”

"Uz tā fona šīs sievietes laime un traģēdija, pat ne traģēfijā, kaut kādā ziņā viņa savā mīlā, kas bija it kā viņas fantāzijā, viņa izdzīvoja kaut kādu apskaidrību, devās nāvē ar neiedomājamu gaišumu, cēlumu un atbrīvotību," turpina aktrise.

Izrādes scenogrāfiju un kostīmus veido māksliniece Anna Heinrihsone. Galveno lomu (vācu atraitni) atveido Regīna Razuma, viņas meitu Annu spēlē Marija Linarte un amerikāņu jaunekli - Kaspars Dumburs. Vēl lomās - Ģirts Krūmiņš un Toms Veličko.

Tuvākās izrādes 26., 27. janvārī un 15., 16. un 27. februārī.