Ģimenes tēma un aktieriskie izaicinājumi, meklējot citu spēles veidu, interesē režisoru Reini Suhanovu.  Šoreiz iestudēšanai režisors izvēlējies norvēģu dramaturga Jona Foses lugu „Vārds”, šo autoru mēdz dēvēt par mūsdienu drāmas jauno Ibsenu un viņš ir viens no iestudētākajiem dramaturgiem pasaulē.

Ar jauniestudējumu Valmieras teātris atklāj pagaidu mājvietu topošajā laikmetīgās mākslas telpā „Kurtuve”.

No režisora Reiņa Suhanova uzzinu, kā izvēlējies iestudēt norvēģu mūsdienu rakstnieka un dramaturga Juna Foses lugu „Vārds”, kas sarakstīta 1995.gadā.  Starp citu, viņš ir daudzu lugu autors, raksta arī romānus, dzeju, esejas, neskaitāmu balvu ieguvējs.

Luga „Vārds” ar savu smago klusumu un aprautajiem, dzejai līdzīgajiem dialogiem atgādina Semjuela Beketa un Harolda Pintera darbus, to atzinis pats dramaturgs, piebilstos „mani cilvēki sarunājas bez vārdiem. Jo viņi jau zina, kas tiks sacīts”. Kaut kas no absurda ir arī iestudējumā, ko veidojis Reinis Suhanovs.

Jaunie Valmieras drāmas teātra aktieri Ieva Estere Barkāne un Sandis Runge atveido jauniešus, kuri ierodas pie meitenes vecākiem, jo viņai teju teju jādzemdē. Situācija nav vienkārša, sarunas par galveno gandrīz nenotiek. Aktieri iepazīstina ar saviem varoņiem.

Izrādē vēl piedalās aktieri Klinta Reinholde, Krišjānis Strods un Krišjānis Salmiņš.  Elīna Vāne atveido mammu, un šī aktrisei ir vēl viena cieša partnerība ar teātra jaunajiem aktieriem. 

„Vārds” ir pirmais iestudējums, ar kuru tiek atklāta Valmieras teātra pagaidu mājvieta „Kurtuvē”. Reinis Suhanovs, ir arī izrādes scenogrāfs, un uzsver, ka pamatā tā ir luga uz skatuves, lai arī brīžiem darbība aizvijas prom no skatītāju redzes lauka.

Skarbā ziemeļu daba, vējš, sniegs, to atklāj ne tikai scenogrāfija, bet arī gaismu mākslinieka Oskara Pauliņa veikums. Savukārt kostīmu māksliniece Līga Zepa aktierus ietērpusi slēpotāju kostīmos, un arī slēpes ir svarīga izrādes sastāvdaļa.

Aktieru gaidas ir pārspētas, ceru, ka arī skatītāji labi jutīsies Valmieras teātra jaunajā pagaidu mājvietā „Kurtuve”, un pirmā pirmizrāde „Vārds”  jaunajās telpās jau notikusi.