Iepriekš jau esam jūs iepazīstinājuši ar izstādi “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts”, kurā ar plašu eksponātu un vēstures pārskatu klāstu stāstīts par Mērijas Grīnbergas un viņas dzimtas ceļojumu cauri aizvadītajam gadsimtam.

Mērija Grīnberga jaunākā bija muzejniece, kura Otrā pasaules kara laikā brīvprātīgi pieteicās pavadīt un pieskatīt vairāku Latvijas muzeju krājumus, kurus nacistiskās Vācijas armija, dēļu kastēs sapakotus, izveda uz savām teritorijām. Šis ceļojums no Mērijas Grīnbergas dzīves paņēma pusotru gadu. Šoreiz saruna ar divām no izstādes komandas dalībniecēm – mākslinieci Ievu Stūri un mākslas zinātnieci Ievu Kalnaču – par jau Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā aplūkojamo izstādi.

Izstāde “Mērijas ceļojums. Grosvaldu ģimenes stāsts” savā veidā ir Latvijas simtgades dokumentālās spēlfilmas “Mērijas ceļojums” turpinājums un paplašinājums – radošās grupas kodolu veido režisore Kristīne Želve, māksliniece Ieva Stūre, mākslas zinātniece, kuratore Ieva Kalnača un projekta vadītāja, LNMM izglītības programmu kuratore Katrīna Vastlāve.

Par dažādiem Grosvaldu ģimenes un vēstures pagriezieniem izstādē stāsta gan daudzas privātās liecības – vēstules, dienasgrāmatas, fotoalbumi un fotogrāfijas ārpus tiem, pašdarinātas grāmatas, kā arī vēl viena spilgta Grosvaldu dzimtas pārstāvja, Jāzepa Grosvalda darbi, tāpat arī Mērijas Grīnbergas atpakaļ atvesto muzeja priekšmetu izlase, un, visbeidzot, mūsdienīgas interpretācijas par Grosvaldu stāstu un laikmetu, kurā tas norisinājies.

Šo sestdien, 21.septembrī, pulksten 14 kopā ar vienu no izstādes kuratorēm - kinorežisori Kristīni Želvi notiks ekskursija pa Grosvaldu ģimenei nozīmīgām vietām Rīgā.

Tikšanās vieta - Latvijas Nacionālā mākslas muzeja vestibils. Ekskursijas maršruts: Rīgas pils, Grosvaldu nams Aspazijas bulvārī un Doma baznīca.

Simboliski pastaigas pēdējā pieturvieta paredzēta Latvijas Nacionālajā mākslas muzeja bibliotēkā – Mērijas Grīnbergas pēdējā darba vietā.