Nav kauns no vārda Rucavas sieva – tā droši var teikt par aktīvākajām rucavniecēm, kuras kopj senās tradīcijas, prot adīt, izšūt un gatavot tradicionālos Rucavas puses ēdienus. Ar bagāto un savdabīgo kultūras mantojumu, ar dzīvajām tradīcijām Rucava ir interesanta arī mūsdienu cilvēkam, ne velti te viesojas ļaudis arī no citām zemēm. Kultūras rondo devās uz Rucavu un  silti tika uzņemts tradīciju namā „Zvanītāji”, pāris stundu laikā uzzināja tik daudz, ka jādalās ar klausītājiem.

Rucavā, „Zvanītājos”  tiekos ar  sievām, kuras aktīvi kopj šīs puses tradīcijas. Arī namam bagāta vēsture (tas celts 19.gadsimta beigās),  un kaut arī ēka ieguvusi jaunu ārējo veidolu: nams apšūts un nokrāsots, uzlikts šindeļu jumts, maizes krāsns savesta lietošanas kārtībā, saimes istaba saglabāta senajā izskatā, ar tam laikam raksturīgo iedzīvi  - saimes galdu, skapi, šūpuli, dažādiem saimniecībā izmantotiem priekšmetiem. Te arī  apskatāmi tautastērpi, cimdi, zeķes un citi meistaru darinājumi.

Kā uzzinu no Rucavas tradīciju kluba vadītājas Sandras Aigares, šajā namā darbojas četras sabiedriskas organizācijas: Rucavas tradīciju klubs, Rucavas amatniecības biedrība, Latvijas tradicionālās kultūras asociācija un Rucavas sievas - tradīciju kopa.