Šonedēļ Jūrmalā, Raiņa un Aspazijas muzejā, atklāja Pieredzē balstītā grafiskā dizaina starptautiskās asociācijas jeb SEGD Latvijas nodaļu. Asociācija ir bezpeļņas organizācija, kura dibināta 1973. gadā ASV un kuras mērķis ir izglītot un dalīties pieredzē par dizainu, kurš ir pārdomāts, pakārtots cilvēku vajadzībām un kurš apliecina augstas mākslinieciskās un praktiskās kvalitātes, respektējot konkrēto vidi un tās tradīcijas.

Kopumā pasaulē ir 42 SEGD nodaļas – Eiropā tās darbojas Parīzē, Londonā un Edinburgā, tagad Ziemeļvalstu un Baltijas dizaineru mijiedarbības organizatoriskais centrs būs Rīgā.

Pateicoties vairākkārtējiem apbalvojumiem SEGD rīkotajos konkursos, tiesības organizēt Pieredzē balstītā grafiskā dizaina starptautiskās asociācijas Rīgas nodaļu ieguva dizaina birojs “H2E”. Tā vadošā dizainere Ingūna Elere, šopavasar piedalījās arī ikgadējā SEGD balvas konkursa žūrijā. Vašingtonā pieņemtais lēmums par šīgada dizaina balvas ieguvēju būs zināms īsi pirms Jāņiem. Jāpiebilst, ka dažus darbus konkursam bija iesnieguši arī Igaunijas dizaineri.

Pērn SEGD “Globālā dizaina balvu” saņēma “H2E” veidotā Alūksnes mazbānīša stacijas ekspozīcija un makšķernieku soli pie Alūksnes ezera. Šonedēļ uz iepazīstināšanu ar SEGD tīklošanās principiem un iecerēm tika aicināti gan uzņēmēji, gan dizaineri un jomas entuziasti. Par nepieciešamu iesaistīties šajā starptautiskajā platformā stāsta Ingūna Elere un Holgers Elers un SEGD Rīgas nodaļas vadītāja Dagnija Balode.