Seksualitāte un sava dzimuma apzināšanās nav konstante – šajā apziņas procesā ir iespējamas pārmaiņas un šaubu brīži. Tieši par to stāsta Baltijas jauno mākslinieku grupas izstāde „Balsis” galerijā „LOW”, Lāčplēša ielā, aicinot aizdomāties par pieņēmumiem un aizdomām pret citādo un neierasto.

Kā raksturo izstādes „Balsis” kuratore un LGBTQ kopienas aktīviste Mētra Saberova, ekspozīcijā iekļautie darbi ir personiski, bet ne tikai konkrētā autora personisko pieredzi apliecinoši. Vizuālais vēstījums fotogrāfijās, tekstā un tēlniecībā mums uzrāda mūsu sabiedrības līdzcilvēkus, kuri necietīs kompromisus par savu identitāti, parādot šo nostāju ar  eksplicītiem, proti, pilnībā atklātiem monologiem – kuri tajā pašā laikā ir kopēja „balsu” kora dalībnieki.  No privātās pieredzes uz publisko pieredzi, īsāk sakot.

„Kopība dīvainībā un dīvainība, esot kopā” – tā lietuviešu mākslinieks Aleks Kohans apraksta savu grafikas sēriju, kurā viņš apspēlē valodas lietojuma iespējamās nesakritības attiecībā pret dzimti – viņa izvēle šim nolūkam bija izmantot pūdeļa tēlu kā vienu no tiem mājdzīvniekiem, kuram visbiežāk nākas pieredzēt savu saimnieku radošās izpausmes ne tajā labākajā nozīmē, proti, attiecībā uz frizūrām un savveida modes aksesuāriem. Pārskatot viņa grafikas veikumu, jautāju vispirms par melnbaltā salikuma izvēli un tad arī aicinu paskaidrot šīs konkrētās suņu šķirnes izcēluma nodomu.

Ksenija Tarasova izstādē „Balsis” piedāvā uzlūkot savu dienasgrāmatu, kura ir nodrukāta uz visai garas un platas sintētiska auduma strēmeles.  Cauri gadu ritumam varam redzēt viņas radinieku un arī draugu attieksmi pret Ksenijas sarežģīto esamības stāvokli, proti, atrašanos „ne savā ķermenī”. Neiztikt arī bez vienaudžu ķengām un uzsaucieniem uz ielas – tomēr, šobrīd Ksenija ir noslēgusi vienu dzīves posmu un tapusi par to, par ko viņas iekšējā nepieciešamība bija mudinājusi jau ilgu laiku. Gan par sievieti, gan par mākslinieci.

Vēl izstādē skatāmas fotogrāfa Doriana Rozentāla ķermeņa ainavas, kurās arī tiek risināts stabilas jeb binārās dzimtes mīts – ka starp vīrieti un sievieti ir iespējams arī dzimums x, Janinas Sabalauskaites fotogrāfijas un Līnas Velovas un Valdeka Laura projekts „Rozā gļotis”, tēlniecības darbs ar jautru ārieni, bet, pietuvojoties tam, kā izrādās – skaudru iekšējo saturu. Par izstādes autoru kopējo satikšanos un tās mērķiem stāsta māksliniece un kuratore Mētra Saberova.

Sadzirdēt dažādu pieredžu un redzējumu balsis galerijā "LOW", Lāčplēša ielā, iespējams līdz 9. jūlijam.