Iznācis ceļvedis „Cēsu Svētā Jāņa baznīca”, tā autors Gundars Kalniņš. Ceļvedis īpašs ar to, ka tas ir pirmais šāda veida izdevums par Jāņa baznīcu Cēsīs, pirmais mēģinājums apkopot faktus un attēlus par šīs celtnes, ko tradicionāli uzskata par vienu no Cēsu simboliem, vēsturi.

Pirms gada ir tapis Cēsu sv. Jāņa baznīcas atjaunošanas fonds, un tagad laikā līdz 2018. gadam plānots ierīkot drenāžu un sakārtot lietus ūdens novadsistēmu, arī restaurēt ēkas ārsienas un arī iekšpusi – interjeru un telpu apdari. Šo darbu izmaksas tiek lēstas ap 3. 5 miljoniem eiro, ko paredzēts piesaistīt no ES fondu līdzekļiem.

Jāņa baznīcas pilnīga atdzimšana gaidāma pēc gadiem diviem, taču jau šovasar Cēsis jūlijā svinēs savu 810 jubileju. Kāda loma šai gadaskaitlī ir Jāņa baznīcai, tās vēstures izzināšanai, stāsta ceļveža pa Cēsu svētā Jāņa baznīcu autors Gundars Kalniņš. Un, jāteic, ka arī no baznīcas senākās vēstures, izņemot varbūt pašus mūrus, nekas daudz arī pēc ugunsgrēka nav saglabājies. Kapu plākšņu, kuru uzrakstus iespējams vēl salasīt, zīmējumi un stāsti par tām ir arī ceļvedī.

Daļa no šiem stāstiem – Gundara Kalniņa lieliskajā ceļvedī "Cēsu Svētā Jāņa baznīca", klausieties arī raidījumā "Augstāk par zemi", šo sestdien.

Cēsu 810 jubileja tiks svinēta no 22. jūlija līdz 24. jūlijam. Tās ietvaros gan Latvijas Pasta Vidzemes koncertzālei “Cēsis” veltītās pastmarkas pirmās dienas zīmogošana, gan tēlnieka Matiasa Jansona veidotās bronzas skulptūras “Senās Cēsis” atklāšana, gan vēl daudzas citas kultūras norises, informāciju meklējiet Cēsu pilsētas mājas lapā. Gundara Kalniņa sarakstītais ceļvedis „Cēsu Svētā Jāņa baznīca” nopērkams Cēsu Jaunās pils veikaliņā.