Latvijas Fotogrāfijas muzeja izstāžu zālēs līdz septembra nogalei skatāma četru somu fotogrāfu izstāde „Pazušana”. Tajā aplūkoti jautājumi, kas saistīti ar pārkāpumiem un vardarbību, pazemošanu un kaunu, sevis apšaubīšanu, identitāti un tās zaudēšanu – pazušanu no citiem, kā arī no sevis.

Esi Orpanas fotogrāfiju sērijai ir performatīvs raksturs. Autore bieži darbojas tukšā pamestā vietā, viņa rada pretrunas starp sevi un vietu, kurā nav ne kopīgu, ne personisku atmiņu.

Tīna Palola strādā ar savu personīgo vēsturi un emocionālo saikni starp dabu un atmiņām. Viņa strādā pie skatu veidošanas no emociju dotajiem signāliem. Savā sērijā "Patversme" viņa rada ilūzijas starp iekšējām domām un realitāti, kuru viņa vēlas mainīt. Savukārt Patrisia Rodasa ir radījusi trīs sērijas par vardarbību pret sievietēm. Darbā "Intīmākais patvērums" autore ietekmē kameras ekspozīciju ar roku palīdzību, piemēram, iesitot pa kameras korpusu vai statīvu, lai tā atainotu emocionālos stāvokļus vardarbīgu attiecību laikā. Darbā "Kritusī grācija" tiek atainotas sievietes krītot atklātā ainavā, lai ilustrētu vardarbību, kas notiek privāti. Bet sērija "Nepateiktais" atgādina par vardarbību, par kuru nekad netiek runāts skaļi.

Visbeidzot Mias Dambergas fotogrāfijās uzmanība lielākoties ir pievērsta atmiņas sarežģītībai. Viņas fotogrāfiju sērija "Ilgu asmens" ir par sāpīgām personiskajām atmiņām, kas veidojušas viņas dzīves gaitu. Viņa arī stāsta par grupas izstādes idejas rašanos.

Četru somu fotogrāfu izstāde “Pazušana” Latvijas Fotogrāfijas muzejā aplūkojama līdz 22. septembrim.