Četri "Europa Cinemas" tīklā esoši kinoteātri, tostarp kinoteātris "Splendid Palace", projektā "Eiropas vecākie kinoteātri apvienojas!" savas 100. jubilejas gadā piedāvās īpašu programmu, akcentējot klasiskās filmas un pasākumus gan jaunajai paaudzei, gan plašākai sabiedrībai.

Kinoteātris "Splendid Palace" projektu "Eiropas vecākie kinoteātri apvienojas!" 2. februārī atklās ar režisora Vitorio de Sikas filmu "Velosipēdu zagļi" ("Ladri di biciclette", 1948).

Kultūras rondo tiekamies ar kinorežisoru Juri Poškus, kurš lasīs lekciju“Neoreālisms. 40. - 60. gadu kino”. Viņš arī stāsta par savām topošajām filmām - "Saule spīd 24 stundas" un romāna "Kalendārs mani sauc" ekranizāciju.   

Katrs no projektā iesaistītājiem kinoteātriem piedāvās īpašu Eiropas klasikas filmu programmu, kas skatītāju vedīs caur dažādiem kinoteātru pastāvēšanas laika nogriežņiem, atspoguļojot kino aktualitātes no 1920. gada līdz pat mūsdienām, papildinot seansus ar mākslas, kino un laika līkloču pazinējiem, kuri kopā ar skatītāju diskutēs par filmas nozīmi kino vēsturē. Projektā tiks organizēti arī filmu seansi un aktivitātes īpaši jauniešiem.

Simtgades filmu programma būs paredzēta plašai auditorijai – sev piemērotu filmu varēs atrast gan kino gardēži, gan jaunākās paaudzes skatītāji, gan arī tie, kuri vēl tikai vēlas iepazīt kino vēsturi un uz ekrāniem satikt dažādu laiku leģendārākos kino personāžus.