Daugavpils teātrī iestudēts krimināli psiholoģisks diptihs „Kaija. Izmeklēšana”. Režisors Oļegs Šapošņikovs veidojis divus iestudējumus „Kaija -1”, kuras pamatā Antona Čehova „Kaija”, savukārt iestudējumā „Kaija -2” – Borisa Akuņina luga, kura ir Antona Čehova lugas savdabīgs turpinājums. Režisors uzsver vēlmi atklāt Čehova varoņu iekšējo pasauli.

Režisors Oļegs Šapošņikovs izrādē „Kaija -1” un „Kaija -2” ir arī izmeklētāja lomā, starpnieks starp skatītāju un lugas varoņiem. Tieši viņš palīdz rekonstruēt notikumus tik labi zināmajam klasikas darbam. Izrādē „Kaija – 1” pamatā ir Antona Čehova luga, kura vēsta par mākslas ļaužu šķietami mierīgo dzīvi, kas izrādās ciešanu un vientulības pilna, un noved vienu no varoņiem, Konstantinu Trepļevu, pie traģiska gala. Savukārt citā vakarā izrādē „Kaija -2” tiek meklēts Konstantīna Trepļeva iespējamais nāves iemesls.

Režisors pie Antona Čehova lugas „Kaija” iestudēšanas ķēries jau otro reizi – 2014.gadā kopā ar režisoru Georgiju Surkovu tapa izrāde „Kaija. Under Construction”. Jāpatur prātā, ka režisora otra specialitāte ir ārsts un darbojies psihoterapijā (psihoanalītiķis). Taujāts par attiecībām ar Antona Čehova lugu, Oļegs Šapošņikovs atzīst, ka tās ir īpašas.

Pēc izrādes „Kaija -1” satiekos ar Ņinas Zarečnajas un Konstantīna Trepļeva lomas atveidotājiem Zandu Mankopu un Aleksandru Komarovu.

Izrādes video mākslinieks ir Gatis Timofejevs, un „Kaijā - 1” režisors savieno personāžu dialogus video ar aktieru spēli uz skatuves. Oļegs Šapošņikovs to pamato, lai aktierim būtu brīvība izpausties vairāk vai arī fokusēties uz kādu konkrētu problēmu.

Nākamajā vakarā tiek spēlēta izrāde „Kaija -2”, kuras pamatā Borisa Akuņina 2000.gadā sarakstītā luga. Boriss Akuņins ir literatūrzinātnieks, tulkotājs un rakstnieks. Viņa „Kaijas” versija turpina Čehova lugu savdabīgā veidā – Akuņina lugā izrādās katrs „Kaijas” varonis ir potenciālais Konstantīna Trepļeva nāves vaininieks.

Režisors un Daugavpils teātra mākslinieciskais vadītājs Oļegs Šapošņikovs vērsa uzmanību, ka šis laiks neparasts ar to, ka pirmizrādē zāle nav skatītāju pilna. 10 gadu laikā kopš viņš strādā Daugavpils teātrī, tā esot pirmo reizi.

No uzrunātajiem skatītājiem, uzzinu, ka noilgojušies pēc teātra. Ilvija, Aija un Kārlis labprāt dalījās savos iespaidos par iestudējumu, viņus sastapu izrādes „Kaija -2” starpbrīdī.

Izrāžu „Kaija-1” un „Kaija-2” radošo komandu veido kostīmu māksliniece un scenogrāfe Inga Bermaka, gaismu mākslinieks Sergejs Vasiļjevs, video mākslinieks Gatis Timofejevs un plašs aktieru ansamblis.