Turpinot par Dejas balvu, šodien iepazīstinām ar kategoriju „Skatuviskās tautas dejas iestudējums vai notikums”, kā arī plašāk par kategoriju, kas ir šīs Dejas balvas jaunums, proti, „Dejas iestudējumi bērniem un jauniešiem”. Skaidrojam, kāpēc tā ir tik svarīga.

Deju ansambļa „Daiļrade” horeogrāfiskais latviešu skatuviskās dejas vedību uzvedums „Dzersim kāzas trīs dieniņas. Dziedāsim. Dancosim”, horeogrāfi Lilija Lipora un Ilmārs Dreļs, pirmo reizi tika rādīts Siguldas pilsdrupu estrādē 2019.gada jūlijā Starptautiskā tautas deju festivālā „Sudmaliņas” un nu nominēts Dejas balvai. Kāda situācija tautas dejā, cik plašs piedāvājums skatuviskajā tautas dejā, skaidroju, zvanot Dejas balvas žūrijas pārstāvei, Skatuviskās tautas dejas ekspertei Guntai Skujai.

No niecīgā piedāvājuma Dejas balvai izraudzīti trīs iestudējumi vai notikumi. Jau minētais uzvedums „Dzersim kāzas trīs dieniņas. Dziedāsim. Dancosim”, sajūtu kastīte „Līgo gadalaiki”, producents un idejas autors Jānis Purviņš, un „Saules zīmē rotāties”, producente, horeogrāfe un dejotāja Dagmāra Bārbale.

Par nomināciju „Dejas iestudējums bērniem un jauniešiem” gandarīta arī Dejas žūrijas priekšsēdētāja un Rīgas Baleta skolas vadītāja Agnese Andersone.

Šajā nominācijā izvirzīti pieci darbi. „Kad zeme zūd zem kājām” (Veizāna deju skola), „PusOtrs” Valmieras Vasaras teātra festivāls, Kristīne Kutuzova un 2K Publishing, „Stāsts par Klāru un Riekstkodi” producents “Dance Academy “ un „Tuvumā”, deju grupa „Buras” un Edīte Ābeltiņa.