Dejas diena Latvijā norisinās 13.reizi. Jau vairākus gadus Dejas diena ilgst nevis vienu dienu, bet turpat nedēļu. Izņēmums nav arī šis gads, kad Dejas diena aizsākās 23.aprīlī, taču galvenie notikumi koncentrēti nedēļas nogalē ar radošajām darbnīcām, dejas izrādēm un bezmaksas deju meistarklasēm. Visas Dejas dienas aktivitātes paredzētas ikvienam, arī tiem, kuri nekad nav dejojuši.

Dienā, kad Latvijas Radio tiekas ar Dejas dienā iesaistītajām: projekta vadītāju Inu Ločmeli, meistarklases vadītāju Rūtu Ronju Pakalni un diskusijas „Dejas (at)griezumi” vadītāju Dārtu Ceriņu, pie Laimas pulksteņa paredzēta pastaiga ar mākslinieku, tādēļ vispirms stāsts par šo ieceri.

27.aprīlī deju skolā „Dzirnas” risināsies radošās darbnīcas, un ikvienu dejas interesentu ne vien iepazīstinās, bet arī viņiem iemācīs fragmentus no laikmetīgās dejas izrādēm. Radošo darbnīcu un arī vienu no meistarklasēm vadīs Rūta Ronja Pakalne, tā būs iespēja iepazīt arī trīs igauņu mākslinieces.

Dejas dienas norišu noslēgumā kultūras telpā „Tu jau zini kur” iespēja ielūkoties un dzirdēt diskusiju ar rādīšanu „Dejas (at)griezumi”, to vadīs Dārta Ceriņa.

Arī ārpus Rīgas svin Dejas dienu – 27.aprīlī Cīravā norisināsies bezmaksas dejas meistarklase, tiks rādīta arī laikmetīgās dejas izrāde „Faux Pass” .

Šoreiz Dejas dienai sekos liels notikums pirmo reizi 29.aprīlī, Starptautiskajā dejas dienā, tiks pasniegta Dejas balva 13 nominācijās un mūža balva dejas mākslā.

Plašāk par Dejas dienas 2019 notikumiem var uzzināt mājas lapā vai facebook.com lapā Dejasdiena.