Šis ir Jaņa Rozentāla mēnesis - mākslinieka dzimšanas diena ir 18. marts, kuru vērienīgi atzīmēs Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzejs, - būs jauna ekspozīcija „Jaņa Rozentāla sapņa tornis”, būs jauna grāmata „Rozentāls no Saldus līdz Romai”, kuras autore ir mākslas zinātniece Inta Pujāte, pasniegs arī Rozentāla prēmiju. Bet Latvijas Radio no šodienas līdz Rozentāla dzimšanas dienai - 18. martam, savus klausītājus iepazīstinās ar desmit stāstiem par desmit Jaņa Rozentāla gleznām.

 „Princese ar pērtiķi”- viena no atpazīstamākajām un tomēr arī noslēpumainākajām Jaņa Rozentāla gleznām. Ar tās iepazīšanu šodien sākam jaunu ciklu par Jani Rozentālu. Gleznas „Princese ar pērtiķi” skanisko gleznu veidoja mākslas vēsturniece Edvarda Šmite.

Bet īpašs Jaņa Rozentāla 150 gadu jubilejai veltīts  koncertiestudējums, kurā piedalīsies LNO soliste Evija Martinsone un pianiste Agnese Egliņa, skanēs Mazajā Mežotnes pilī. Par to telefonintervijā Mazās Mežotnes pils īpašniece, P.Vaska fonda dibinātāja Regīna Deičmane.

„Dziedātājas Evijas Martinsones un pianistes Agneses Egliņas soloprogramma ar Emīla Dārziņa, Pētera Barisona, Marģera Zariņa, Roberta Šūmaņa un Edvarda Grīga solodziesmām tapa speciāli šim pasākumam: Evija pati tai izvēlējās gan skaņdarbus, kas skanēja Jaņa Rozentāla dzīves laikā, gan dziesmas, ko savulaik izpildīja viņa dzīvesbiedre – somu operdīva Ellija Forseli,” teic, uzsverot: viņasprāt, šajā koncertā lieliski savienosies mūzika un māksla – lietas, kas jau kļuvušas par labu Mazās Mežotnes pils tradīciju un zīmolu.