Valmieras drāmas teātrī ik pa brīdim dzirdama “Smieklu sasaukšanās” - tāds nosaukums Ineses Mičules iestudētajai izrādei, kuras pamatā mūziķa Renāra Kaupera dziesmas bērniem no albuma “Sasauc smieklus izklīdušus” ar dzejnieces un rakstnieces Ineses Zanderes dzejoļiem.

Kopdarba iecere: izgaisināt robežu starp bērnu un pieaugušo pasauli, kur lielo un mazo smiekli varētu saplūst vienā veselumā.

Ineses Zanderes "Nepareizajos stāstos" mīļums un sirsnība mijiedarbojas ar nopietnību, jo abas emocionālās kategorijas skar tiklab bērna, kā pieaugušā ikdienu.  Izrādē “Smieklu sasaukšanās”, kura šobrīd sparīgi iedzīvojusies Valmieras Drāmas teātra Lielajā zālē,  iekļauti četri no nepareizajiem stāstiem  – “Spoguļa bērni”, “Teika par vientuļo tēti”, “Saruna ar Kreica kungu” un “Sudraba karotīte”, kurus apvij dzejoļi no dzejnieces krājuma “Brīnumbēbīša gads”.

Pēc izrādes septembra nogales sestdienā, kurā bija klātesoši arī dažāda izmēra teātra apmeklētāji,  Kultūras Rondo sarunājās gan ar Inesi Zanderi, gan ar iestudējuma režisori Inesi Mičuli.

Notikumus izspēlē, izlec, izripina un izlodā rokgrupa „Kāposti ar desiņām”, kuras sastāvā ir aktieri Pauls Iklāvs, Ingus Kniploks, Mārtiņš Meiers, Inese Pudža, Klinta Reinholde, Uldis Sniķers, Baiba Valante un mūziķi, Renārs Kaupers vai Goran Gora. Tos caurvij ne tikai smieklu un Renāra Kaupera sarakstīto dziesmu, bet arī dzejoļu sasaukšanās.

Kopumā uz skatuves notiekošo varētu nosaukt par teātra rotaļu.

Līdz nākamajai izrādei „Smieklu sasaukšanās” bērniem, pusaudžiem, vecākiem un vecvecākiem gan jāpagaida ilgāku sprīdi: tā paredzēta ceturtdien, 24. oktobrī.