Aizvadītā nedēļas nogale Liepājas teātrī tika veltīta divu aktrišu Andas Albužes un Ineses Kučinskas jubilejām. Par godu Inesei Kučinskai tika rādīta izrāde „Ķiršu dārzs”, kurā aktrise atveido Ļubovas Andrejevnas Raņevskas lomu. Savukārt ar izrādi ”Ģērbējs” nosvinēta Andas Albužes jubileja, viņa šajā iestudējumā atveido Madžas lomu. Abas mākslinieces 18.novembrī apbalvotas arī ar Triju Zvaigžņu ordeni.

Izrādē „Ķiršu dārzs”, kurā stāsts par aizejošo laikmetu un neizbēgamām pārmaiņām, Inese Kučinska atveido Ļubovu Andrejevnu Raņevsku. Studiju laikā aktrise šo varoni minējusi pie savām sapņu lomām, tagad Raņevsku saprot pa īstam un var iejusties viņas ādā.

Inese Kučinska Liepājas teātrī strādā kopš 1993.gada un ik sezonu viņai ap četrām jaunām lomām, saņēmusi Gada aktrises titulu gan žūrijas, gan skatītāju vērtējumā. Bet turpinot par „Ķiršu dārzu”, Inese Kučinska uzsver, ka tā ir ansambļa izrāde un jāskatās kā glezna.

Anda Albuže savu dzīves svētkus svinēja kopā ar skatītājiem un kolēģiem izrādē „Ģērbējs”. Izrāde īpaši piemērota aktrises uz skatuves pavadītajam mūžam, jo iestudējuma darbība notiek teātrī, līdz ar to tajā iespējams iepazīt daļu no tā aizkulisēm. Un Andai Albužei tīk arī pārpratumi un joki kas gadās uz skatuves.

Liepājas teātra kolēģi abām māksliniecēm sagādāja pārsteigumiem bagātu ceļu uz savu mīļo Liepājas teātri – Anda Albuže brauca dziedošā un appušķotā tramvajā, par kuru nenojauta ne viņa, ne citi tramvaja pasažieri. Savukārt Inese Kučinska uz teātri atnāca pa sarkano paklāju.

Bet abas aktrises mums, skatītājiem, dāvāja izrādes „Ķiršu dārzs” un „Ģērbējs”.