Rīgas Starptautiskā kino festivāla Baltijas jūras reģiona pilnmetrāžas filmu konkursa programmā pasaules pirmizrādi piedzīvojusi režisora Jāņa Ābeles filma "7 miljardi gadu pirms pasaules gala".

Režisora un scenārija autora Jāņa Ābeles pirmā pilnmetrāžas spēlfilma „7 miljardi gadu pirms pasaules gala” ir stāsts par diviem Latvijas jauniešiem, kas sastopas Francijas dienvidos. Leo apgūst restaurāciju, Anna – jau sen kā apmetusies uz dzīvi Marseļā, strādā frizētavā un ir pārsteidzoši līdzīga tēlam, ko puisis atsedz kādas baznīcas altārgleznas apakšslānī. Kad Leo un Anna atgriežas Latvijā, abu jūtas uzplaukst pilnībā, taču viņiem lemts sastapties gan ar reāliem, gan pavisam neikdienišķiem izaicinājumiem savas mīlestības piepildījuma ceļā.

Galvenās lomas 7 miljardi gadu pirms pasaules gala atveido Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise Jana Herbsta.

Lai filma taptu, nozīmīgs izrādījies 33. starptautiskais īsfilmu festivāls "Tous Courts" Eksānprovansā, kur Jāņa Ābeles Latvijas Kultūras akadēmijas maģistra studiju diplomdarbs "Augstāk par zemi" ieguva Grand Prix. Balvā tika piešķirta tehnikas īres apmaksa jaunam projektam, un nu tās izmantojums tika pirmizrādīts Rīgas Starptautiskā kinofestivāla konkursa programmā.

Franču aktierim Emanuelam Murē, kurš pieminētajā festivālā bija žūrijas loceklis, filmā ir epizodiska, taču būtiska loma – viņš ir vientuļš vīrietis, kuru Leo un Anna satiek okeāna krastā. Varētu teikt, ka viņa loma ir pati Vientulība.

Kā divu jaunu cilvēku ceļš vienam pie otra līkumojas filmā "7 miljardi gadu pirms pasaules gala", skatītājiem kinoteātros būs iespēja vērot nākamā gada sākumā.