Nieze - tā ir reakcija uz ārējiem procesiem, tas ir arī mākslas tapšanas process. Tā arī sauc jauno mākslinieku grupas izstādi, kas nupat atvērta galerijā „Istaba”. Ar scenogrāfijas palīdzību galerija pārvērsta līdz nepazīšanai, katram no deviņiem māksliniekiem radīta sava niša darbu eksponēšanai. Izstādes dalībnieki ir bakalaura un maģistra programmu Latvijas Mākslas akadēmijas studenti, kā arī Islandē un Beļģijā studējošie jaunie latviešu mākslinieki.

Izstādē piedalās Madara Bethere, Krišjānis Elviks, Anna Malicka, Liene Rumpe, Jānis Šnieders, Rūdolfs Štamers, Kristīne Upīte, Inese Zalviņa, Paula Zvane.

Izstādes atklāšanas dienā vēl norit iekārtošanas darbi, skanot mūzikai un draugu balsīm, un, kā stāsta Elīza Elizabete Ramza, veikt kuratores pienākumus viņu aicinājuši jaunie gleznotāji Madara Bethere, Liene Rumpa, Jānis Šneiders, Kristīne Upīte, Inese Zalviņa un Paula Zvane. 

"Gleznotāju kompānija mani uzaicināja, es pieaicināju vēl pāris māksliniekus klāt, tai skaitā, Annu Malicku, Rūdolfu Štameru un Krišjāni Elviku. Ideju ķīmijā nonācu līdz niezei un visi mākslinieki bija ar mieru veidot darbus par kairinājumiem, par dažāda veida visādām tādām mentālām mūsu reakcijām uz ārējiem procesiem," skaidro kuratore. "Tā var būt jebkāda ikdienas nodarbe vai sastāvdaļa, kas mūsos izraisa kaut kādu reakciju. Tā var būt gan fiziska reakcija, gan tikai mentāla reakcija. Tas arī ir atšķirīgais mākslinieku  darbos, daži runā par to procesu, kā mēs jūtamies, un daži runā tieši par to, kas mums izraisa tās niezīgās sajūtas."

"Rezultāti ir ļoti dažādi un dažādos medijos un galerija "Istaba" ir apgriezta kājām gaisā, izveidojot niezīgu scenogrāfiju arī, kas tos visus darbus apvieno un arī ir tādas procesu reprezentējošs darbs, jo nieze ir arī process pats par sevi," atzīst Elīza Elizabete Ramza.

Izstāde „Nieze” galerijā „Istaba” būs skatāma līdz 28.martam.