Imants un Gido Kokari Latvijas kormūzikas vēsturē ir vienas no spilgtākajām personībām. 16. un 17.augustā brāļiem apritēs 100 gadu jubileja un, godinot viņus, "Kultūras Rondo" studijā - saruna par kormūziku, viņu devumu tās attīstībā un 14. augustā gaidāmo svētku dziesmu vakaru „Brālibrāli" Mežaparka Lielajā estrādē.

Raidījuma viesi - diriģenti Romāns Vanags un Juris Kļaviņš, kā arī mūzikas žurnāliste Liene Jakovļeva.

Koncertā "BrāliBrāli" piedalīsies Rīgas kamerkoris “Ave Sol” un Latvijas diriģentu koris apmēram 400 dziedātāju sastāvā, izdziedot brāļiem Kokariem tuvas kompozīcijas. Ar šo notikumu pirmo reizi tiks ieskandināta atjaunotā Mežaparka Lielā estrāde, kurp aicināti arī skatītāji. Koncerta mēģinājums vienlaikus būs arī sākumpunkts jeb pirmie kadri filmai “Daiļuma dārzs” par brāļiem Kokariem. Par filmu plašāk stāsta tās režisors Juris Jonelis.

15. augustā Latvijas diriģentu kora sastāvs pieskandinās arī Gulbenes novadu. Dienas pirmajā daļā diriģenti izstaigās atmiņu takas brāļu Kokaru dzimtajā Ozolkalnā, bet plkst.17.00 Vecgulbenes muižas parkā notiks koncertieraksts “Spārnu vēziena spēks. Brāli – Brāli”, kurā piedalīsies Latvijas diriģentu koris, koristi no Gulbenes, Alūksnes, Balviem, Rīgas, kā arī Rīgas kamerkora "Ave Sol" dziedātāji.

Kokaru dzimtā puse ir Gulbenes novads. Kordiriģentiem veltīto 2014. gadā izveidoto ekspozīciju ar tērpiem, apbalvojumiem, koru karogiem, Imanta Kokara mēbelēm un interjera priekšmetiem šajās dienās var aplūkot Beļavas pagasta Ozolkalnā. Stāsta Gulbenes novada kultūras pārvaldes vadītāja Gundega Ķikuste.