"Jaunības avots. Aija Jurjāne" - monogrāfisks mākslas albums par gleznotāju Aiju Jurjāni. Šodien, 11. janvārī, grāmatas atvēršanas dienā, galerijā “Istaba” Aijas Jurjānes bērni –  Kristīne, Ieva un Pāvils nāks klajā ar ziņu par jaunas, Aijas Jurjānes vārdā nosauktas, stipendijas dibināšanu, kuru piešķirs mākslinieces dzimšanas dienā 18. aprīlī. Par ieceri stāsta mākslinieces meita Ieva Jurjāne.

"Doma dzima senāk, bet nobrieda un attīstījās, kad strādājām pie Aijas Jurjānes grāmatas," sarunā Kultūras rondo atklāj mākslinieces meita Ieva Jurjāne.

Viņa skaidro, ka tā ir privāta iniciatīva un veidojas pirmo reizi, tāpēc vēl ir daudz nezināmā. Tie būs ģimenes privāti līdzekļi, ko Ieva, Kristīne un Pāvils Jurjāni nolēmuši sakopot stipendijā kādam jaunam topošam māksliniekam, kas jau grib sevi definēt ar kādām vērtībām.

Tā būs domāta mākslas skolu audzēkņiem 3. kursā, kad ir iegūtas kādas prasmes un ir jāizšķiras, vai turpināt ceļu profesionālā mākslā.

"Turpinot Aijas ilgo pedagoģijas pieredzi un to, par ko viņa iestājās, gribam piešķirt jaunu elpu un turpinājumu," atzīst Ieva Jurjāne.

Šobrīd vēl top stipendijas nolikums. Kad tas būs izstrādāts, to nosūtīs Latvijas mākslas skolā. Lēmumu, kam piešķirt stipendiju, pieņems trijatā Ieva, Kristīne un Pāvils Jurjāni.