Liepājas teātrī  režisora Ģirta Šoļa vadībā tapusi muzikāla komēdija „Biļete uz Tranaju”. Izrādei par pamatu ņemts amerikāņu rakstnieka Roberta Šeklija stāsts, kurš savos darbos lielu uzmanību veltījis fantastikas žanram. Tas interesējis arī režisoru, un iestudēšanas process aizrāvis arī aktierus.

Galvenais varonis Marvins Gudmens, vīlies gan valsts pārvaldē, gan cilvēkos, nolemj pamest zemi un doties uz visuma nostūrī esošo Tranaju – miermīlīgu, ziedošu, laimīgu pārpilnības zemi, kuru apdzīvo nevis svētie, skeptiķi, vai intelektuāļi, bet gluži parasti cilvēki, kuriem izdevies īstenot utopiju.

Amerikāņu rakstnieks Roberts Šeklijs  savus darbus sāka publicēt 1951.gadā dažādos zinātniskās fantastikas žurnālos, savas dzīves laikā sarakstījis vairākus simtus stāstu un 15 romānus. Garstāstu „Biļeti uz Tranaju” saraksta  1955. gadā. Tās centrā – vienkāršais, godprātīgais, taisnīgais un naivais Marvins Gudmens. Arī izrāde veidota, raugoties no vīrieša skatu punkta:

„Viss jau sākas no centrālā tēlā. Ceļojums viņa galvā un fantāzijā. Bija grūti izdomāt dramaturģisko pusi, kā stāstu atrisināt, jo notikumi ir "feini". Tas uzliek atbildību, jo ir jāizdomā, kāpēc tās lietas, ko viņš redz ir tādas,” atklāj režisors Ģirts Šolis.

„Parasti režisors cenšas panākt iespaidu, lai identificējies ar galveno varoni. Mēs to nedarām. Mēs ieliekam to varoni, uz kuru skaties nedaudz no augšas,” turpina režisors.

Aktieris Kaspars Kārkliņš, kurš atveido galveno varoni, atklāj, ka darbs pie iestudējuma bijis aizraujošs, jo arī aktieri ir tādi meklētāji, izzinātāji, urķētāji, kas domā un analizē. „Viņa pozīcija man ir skaidra. Tikai tā ir pārākajā pakāpē, viņam tiešām viss ir līdz kaklam. Ja nebūtu kādas nejaušības, tāpat arī dzīvotu ar rūgtumu sevī,” stāsta Kaspars Kārkliņš.

Izrādē vēl piedalās aktieri Ilze Jura, Viktors Ellers, Egons Dombrovskis, Armands Kaušelis, Signe Dancīte, Edgars Pujāts, Sandis Pēcis un Pēteris Lapiņš. Bet iestudējuma radošajā komandā strādājuši scenogrāfs Oskars Dreģis, kostīmu māksliniece Arune Daukantaite, horeogrāfe Katrīna Albuže un komponists Mikus Frišfelds.

Šis ir režisora Ģirta Šoļa otrais iestudējums Liepājas teātrī, pirms gada tapa izrāde maziem un lieliem bērniem „Dželsomīno Melu zemē”. Jaunāko Liepājas teātra izrādi „Biļete uz Tranaju” var noskatīties 18.martā, pēc tam 5.aprīlī.