Liepājas teātrī režisors Elmārs Seņkovs iestudējis triloģijas 3. daļu “Grieķi”, kas ir mītiska spēle, kas noslēdz apli “Šekspīrs” un “Grimmi”. Par atgriešanos pie grieķu mītiem un to sasaisti ar mūsdienu pasaules kārtību Kultūras rondo saruna ar režisoru Elmāru Seņkovu un aktieriem Everitu Pjatu-Gertneri, Agnesi Jēkabsoni un Edgaru Ozoliņu.   

„Šekspīru” un „Grimmus” saista asiņaina cīņa, karš, nāve un cilvēku noziedzība citam pret citu. Savukārt triloģijas noslēdzošajā daļā, lai izskaidrotu to, kas notiek ar un ap mums, radošā komanda izvēlējusies atgriezties pie grieķu mītiem. Uz vietu, kur cilvēks savā stāstā rada Dievus, lai tie, savukārt, varētu radīt cilvēkus, kuri nostājas pret Dieviem, kļūstot par varoņiem. Paaudzes un laikmeti mainās, bet cilvēka vēlme kļūt par Dievu nemainās. Vai Prometejs darīja pareizi, atnesdams cilvēkiem uguni?

Ar Elmāru Seņkovu tikāmies dienā, kad noslēdzās šī gada teātra sezona ar Nacionālā teātra ”Skroderdienām”, un dienu pēc tam, kad bija nosaukti „Spēlmaņu nakts” nominanti. Viņš tagad ir arī Nacionālā teātra mākslinieciskais vadītājs.

Teātra sezona ir noslēgusies, "Spēlmaņu nakts" nominācijas ir zināmas. Viena no pretendentēm kategorijā "Gada lielās formas izrāde" ir "Grieķi" Liepājas teātrī, kategorijā Gada mazās formas izrāde - "Nelabie. Pēc Dostojevska" Valmieras drāmas teātrī. Un abi šie iestudējumi attiecas uz režisoru Elmāru Seņkovu, kurš pats ir nominēts kategorijā "Gada režisors".

Elmārs Seņkovs atzīst, ka turpmāk fokusēsies uz darbu Nacionālajā teātrī un uz darbu ar studentiem Kultūras akadēmijā. Viņš pats plāno nākamo Nacionālā teātra sezonu atklāt ar Raiņa "Spēlēju, dancoju" jauniestudejumu. Tā būs Justīnes Kļavas interpretācija par šo darbu.