Baltijas drāmas forums šogad no 24. līdz 29.septembrim notika Viļņā. Iespaidi un emocijas pēc festivāla: studijā kritiķe Lauma Mellēna-Bartkeviča, Latvijas Kultūras Akadēmijas asociētā profesore Zane Kreicberga un žurnāliste Laima Slava.

"Mēs vēlējāmies iepazīstināt ar jauno teātri. Protams, ar jaunajiem laiku pa laikam esam iepazīstinājuši, taču pārsvarā koncentrējamies uz labi zināmiem vārdiem. Ir vēlme parādīt labāko, kas jau savā ziņā zināms, nodibinājies teātrī," par Lietuvas izrāžu skates programmas izveidi stāsta kuratore Agne Polakaite.

Programmas veidošanas process bijis salīdzinoši ilgs.

"Festivālā vēlamies dot iespēju redzēt jaunos māksliniekus, dot iespēju viņiem parādīt sevi, viņu radošās spējas, viņu teātra valodu, paņēmienus, tēmas, kurās jaunie mākslinieki ieinteresēti un kuras viņiem rūp. Kas būtu interesanti ne tikai pašmāju skatītājiem, bet starptautiskajiem viesiem, kuri ar katru gadu aizvien vairāk un vairāk ierodas pie mums," turpina Agne Polakaite.

Viņa arī min, ka rādīt tikai nacionālo dramaturģiju nav bijis skates mērķis, lai arī vienmēr seko, kas notiek Lietuvas oriģināldramaturģijā.

"Mums galvenais ir iepazīstināt ar Lietuvas teātra veidotājiem. Vienu gadu mums trūkst oriģināldramaturģijas darbu, bet ir lietuviešu režisori, mākslinieki, scenogrāfi, aktieri. Teātris ir liela mašinērija, tās darbības lauks ir ļoti plašs. Runājot par nacionālo dramaturģiju, tas ir plašāks jautājums. Citi festivāli un citas iniciatīvas atbalsta un rūpējas par lietuviešu dramaturgiem," skaidro Agne Polakaite.