"Folkloras materiālu manuskripti ir vienā eksemplārā un svarīgi ir tos saglabāt un dot cilvēkiem atpakaļ to, ko viņu priekšteči radījuši un devuši krātuvei. To nevar izlasīt grāmatās," atzīst Sanita Reinsone.
Latviešu folkloras krātuves digitālais arhīvs garamantas.lv, pieejams jau no 2014. gada. Šāds interneta resurss veidots, jo tas ir noderīgs gan pētniecībai, gan sabiedrībai.
Digitālie kultūras resursi internetā - kā veiksmīgāk darboties digitālajā arhīvā garamantas.lv, Kultūras Rondo studijā stāsta Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūta vadošās pētnieces Sanita Reinsone un Eva Eglāja-Kristsone un muzikoloģe Inese Žune.
Tāpat pieejams digitālais arhīvs literatura.lv. "Tā ir bagātākā datu bāze. Pie mums pagaidām nevar lasīt dzejoļu krājumus un romānus, bet par rakstniecībā iesaistītam personām – rakstniekiem, tulkotājiem, grāmatu māksliniekiem un redaktoriem – šī pilnīgākā informācijas bāze,” norāda Eva Eglāja-Kristsone.
Mūzikas digitālo datu bāzi šajā portālā vēl nevar skatīt, jo mūzikas šķirkļi tikko sākti veidot, norāda Inese Žune. Līdzīgu leksikonu par Latvijas mūziķiem jau sāka veidot 90. gados, vēloties to izdot grāmatā. Tagad, veidojot digitālo datu bāzi, šie šķirkļi tiks papildināti un arī taps jauni. Diemžēl mūziķi kūtrāki un neatsaucīgāki informācijas sniegšanā.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X