Novembra beigās izdevniecība “Liels un mazs” laidīs klajā jaunu interaktīvu uzdevumu grāmatu sēriju pirmsskolas vecuma bērniem “Kā Lupatiņi mācījās”. Tā tapusi sadarbībā ar Latvijas Universitāti, Tartu Universitāti un Igaunijas uzņēmumu „Digital Learning Systems”.

Grāmatas varēs iepazīt kopā ar īpašu palīgu – runājošo pildspalvu, ar kuras palīdzību grāmatas ir ne tikai lasāmas, šķirstāmas un pētāmas, bet kļūst arī klausāmas.

Jaunā piecu grāmatu sērijā „Kā Lupatiņi mācījās” Ineses Zanderes, Edmunda Jansona un Reiņa Pētersona radītā mīļā kompānija kopā ar gudro Kaķi izzinošā veidā palīdzēs 2–7 gadus veciem bērniem apgūt lasītprasmi, sociālās prasmes, veicinās iztēli un izpratni par matemātiku un dabas zinībām. Grāmatu uzdevumu saturu pēc Latvijas Universitātes un Tartu universitātes profesoru rekomendācijām izstrādājusi rakstniece Maira Dobele. 

Katrā grāmatas atvērumā attēlos ir paslēpti aktīvi punkti. Pieskaroties tiem ar runājošo pildspalvu, atskan Kaķa, Zeķītes vai Cimdiņa balss.

Pildspalva stāsta stāstus, dzied Jēkaba Nīmaņa dziesmas, skaita Ineses Zanderes dzejoļus un uzdod lasītājam vairākus simtus jautājumu un uzdevumu.

Iniciatīva šim projektam nākusi no Igaunijas uzņēmuma „Digital Learning Systems”, kuri pirms pāris gadiem uzrunājuši izdevniecību „Liels un mazs” kopējai sadarbībai.