Jāņa Akuratera muzejs 21.janvārī visas dienas garumā aicina uz Laimas Akurateres 110.dzimšanas dienas svinībām. Kultūras Rondo studijā Jāņa Akuratera muzeja speciāliste Maira Valtere atgādina par dzejnieka Jāņa Akuratera un viņa sievas Marijas Annas vienīgo meitu Laimu Akurateri, kurai šodien muzejā veltīts īpašs notikums.

"Izdomājām, ka varētu iedomāties, kā ir, ka mājas svin lielu dzimšanas dienu. Mēs aicinām visas dienas garumā, lai cilvēki pie mums nāk, lai ir gan šī saviesīgā daļa, lai ir māksla un literatūra, lai skan Laimas dzeja, lai skan mūsdienu autoru dzeja," par svinībām stāsta Jāņa Akuratera muzeja speciāliste Maira Valtere.

Dzejas vakarā "Slēp mani savu spārnu lokā" skanēs gan Laimas Akurateres dzeja, gan savus dzejoļus lasīs Rudīte Losāne, Elīna Līce un Elvīra Bloma.

Laima Akuratere (1910 – 1969) bija dzejnieka Jāņa Akuratera un viņa sievas Marijas Annas vienīgā meita. 20.gs. 30.gados viņa studēja Latvijas Universitātes Filozofijas un filoloģijas fakultātē Romāņu filoloģijas nodaļā. Īpaši tuva viņai kļuva renesanses un viduslaiku itāļu un franču literatūra. 30.gadu beigās ar pseidonīmiem presē viņa sāka publicēt savus dzejoļus un 1937.gadā iznāca viņas atdzejojumā Frančesko Petrarkas „Soneti Madonnai Laurai”. Arī vēlāk viņa turpināja atdzejot no itāļu, franču, angļu, krievu valodas Danti, Viljamu Šekspīru, Pjēru Ronsāru, Šarlu Bodlēru un daudzus citus. Pēc 2.Pasaule kara viņas atdzejojumi publicēti antoloģijā „Pasaules tautu lirika”(1959) un V.Šekspīra Kopoto rakstu 6.sējumā (1965).

Taču rokrakstā paliek tas, ko padomju laikā nav iespējams publicēt. 1948.gadā Laima sakārto savu dzejoļu krājumu „Dažas dziesmas”. Tas tiek izdots jau 30 gadus pēc dzejnieces nāves izdevniecībā „Pils” 1999.gadā.