21. decembris ir rakstnieka Andra Kolberga 80. dzimšanas diena. Radiotēatris, sveicot rakstnieku, iestudējis kriminālu traģikomēdiju divās daļās „Sirreāls gadījums”. Iestudējuma režisors un Teicējs Edmunds Freibergs. Tās pirmizrāde Latvijas Radio 1 ēterā 22. un 23. decembrī plkst. 17.05.

“Luga ir kādu laiciņu atpakaļ rakstīta, bet līdz skatuvei nav nonākusi. Ņemot vērā to, ka šodienas latviešu dramaturģijā komēdiju nav daudz, šķiet, bija prātīgi šo darbu izvēlēties,” vērtē režisors Edmunds Freibergs.

Traģikomēdijā autors sev raksturīgā stilā – gan nopietni, gan reizē sarkastiski līdz groteskai un komiski risina mūsu sabiedrības būtiskas iezīmes. Andris Kolbergs raksta par sev tuvajām tēmām – Latvijas vēsturi, sabiedrību un cilvēku attiecībām, iepinot sev raksturīgo humoru.

“Tur ir daudz jauka humora, tas ir ar zobiņiem, satīra arī,” norāda Freibergs.

Galvenajās lomās iejutušies aktieri Andris Bērziņš un Kaspars Pūce. Lomas ierunājuši arī Ainārs Ančevskis, Evija Skulte, Juris Hiršs, Daiga Gaismiņa, Mārcis Manjakovs, Jānis Kaijaks, Marta Jākobsone un arī Edmunds Freibergs.

Skaņu režisore Kristīne Zolotorenko, producente Māra Eglīte, redaktore Alda Briede.

Pirmizrāde 22. un 23. decembrī 17.05 un iestudējums skanēs arī 2019. gada 1. un 2. janvārī plkst. 22.05.