Tekstilmākslinieku svētki. Dažādu paaudžu Latvijas tekstilmākslinieki, kuri strādā gobelēna tehnikā, Jūrmalas muzejā sarīkojuši izstādi.  Grupas izstādei dots nosaukums „Cik sver gaisma?”, un gaismas tēma austajās tekstilijās risināta radoši un daudzveidīgi.

Jūrmalas muzeja 2.stāva izstāžu zālēs apskatāmi ap trīsdesmit latviešu tekstilmākslinieku darbi gobelēna tehnikā. Darbus vieno gaismas tēma, tomēr mākslinieki to interpretējuši pārsteidzoši dažādi. Arī mūsdienu materiālu daudzveidība sniedz neierobežotas iespējas tekstilmākslinieku rokrakstu dažādībai. Izstādes kuratore ir tekstilmāksliniece Ieva Prāne.

Izstādē piedalās tādi meistari kā Egils Rozenbergs, Ruta Bogustova, Irisa Blumate, Lija Rage, mākslinieki, no kuriem var mācīties, taču līdzās viņiem arī studentu darbi.

Liela daļa izstādes dalībnieku ir Latvijas Tekstilmākslas asociācijas biedri, asociācijas vadītāja Andra Dīriņa ir arī viena no izstādes dalībniecēm.

Gobelēna vēsture ir sena – tas ir tekstilmākslas žanrs, kas tiek praktizēts visā pasaulē jau tūkstošiem gadu. Gobelēnam ir sava vēsture arī Latvijas tekstilmākslā, uzsver Ieva Prāne.

Pašas Ievas Prānes gobelēnu var apskatīt ne tikai no otras puses, arī gobelēna ēna veido rakstu uz sienas un par to jāsaka paldies scenogrāfam Ivaram Novikam, kurš iekārtojis izstādi. Viņš atzīst, ka darbu eksponēšanā liela nozīme telpai, un Jūrmalas muzeja 2.stāva zāles pateicīgas daudzu darbu izvietošanai, te iespīd arī dabiskā gaisma.

Vēl gribas uzsvērt Kristīnes Celmiņas sacīto, ka ar tekstilijām un tekstilmākslu mēs sastopamies ik uz soļa – apģērbā, mēbeļu audumos, aizkaros, taču izstāde, kurā eksponēti gobelēna tehnikā austi darbi, tā jau ir dzeja.