Kāda būs jaunā sezona uz Latvijas teātru skatuvēm? Ko varam prognozēt, pārskatot teātru repertuāru? To Kultūas rondo studijā apspriežam kopā ar teātra kritiķiem Līgu Ulberti un Ati Rozentālu.   

Pārskatot teātru ziņoto gaidāmas sezonas sākumā, iespējams piefiksēt dažas lietas: Jaunajam Rīgas teātrim šī būs pēdējā sezona Miera ielā, Latvijas Nacionālajam teātrim ir jauns mākslinieciskais vadītājs, Leļļu teātrim arī jauns vadītājs, Valmieras Drāmas teātra un Leļļu teātra ēkās turpinās remontdarbi. Vasarā ir noticis arī Valmieras teātra Vasaras festivāls ar izrādēm, kas paliks repertuārā.

"Man šķiet ļoti intriģējoši, kā ar to programmu, ko viņi ir pieteikuši, tiks galā Jaunais Rīgas teātris. Tā ir ārkārtīgi ambicioza tieši izrāžu masas ziņā, ņemot vērā to, ka joprojām repertuāra izrādes viņiem iet labi un ir izpārdotas, tagad ir tik ļoti intensīvs šis jaunais papildinājums, jo ir dubulta trupa. Kaut gan būtībā - tehniski, oficiāli tā ir dubulta trupa nekā bija, bet studenti jau spēlēja visus šos gadus. Tā revolūcija pēkšņi nav notikusi," vērtē Atis Rozentāls.

Viņam piebalso arī Līga Ulberte, novēlot teātra māksliniekiem izdošanos radošajā darbībā. Viņa uzsver arī atbilstošas infrastruktūras nozīmi, jo šādā ziņā vairāki Latvijas teātri iepriekšējās sezonās daudz zaudējuši: "Man kaut kā visvairāk gribētos sagaidīt, lai beidzas teātru ēku remonti. Lai JRT [Jaunais Rīgas teātris] tiek uz savām mājām, lai Valmiera no gluži vājprātīgās situācijas, kādā atrodas šī teātra ēka, beidzot izķepurojas. Lai Leļļu teātris no tomēr, manuprāt, viņiem ļoti nepiemērotajām telpām Rīgas Latviešu biedrības namā tiek atpakaļ teātrī. To ļoti gribētos cerēt."