Kara laika mākslas arhīvs, tā var teikt par pašlaik mākslas stacijā Dubulti skatāmo ukraiņu laikmetīgās mākslas izstādi „Spriedze, pretošanās, mīlestība. Īsā versija”. 22 autori un mākslinieku kolektīvi rāda 30 darbus dažādos medijos: glezniecībā, grafikā, fotogrāfijā, video un jauktu tehniku objektos. Izstādes apmeklētāji Ukrainas  laikmetīgo mākslu uztver ar saviļņojumu un uzsver, ka  tā liek domāt.

Ukrainas Laikmetīgā mākslas muzeja izstāde „Spriedze, pretošanās, mīlestība. Īsā versija” piepilda mākslas staciju Dubulti ar satriecošiem stāstiem tāpat kā ziņu sižeti TV ekrānos. Darbi izkārtoti gan stacijas pirmajā, gan otrajā stāvā, un tie ir Ukrainas mākslinieku darbi, kas tapuši laika posmā no 2010. līdz 2023. gadam. Ekspozīcijā tiekos ar vienu no izstādes kuratorēm Annu Mariju Kučerenko, lai uzzinātu vairāk gan par Ukrainas Laikmetīgās mākslas muzeju, gan mākslas stacijā Dubulti  redzamajiem darbiem.

Kā min kuratore, senākais darbs, kas eksponēts mākslas stacijā Dubulti, tapis 2010. gadā, un tas ir mākslinieka Romana Miņina veidotais „Sapnis par karu”. Mākslinieks ir no Donbasa un viņš redzēja sapni, ka sākas karš viņa pilsētā Harkivā, un pēc četriem gadiem Donbasā tas sākās.

Esam pie Alevtinas Kahidzes video darba „527.diena”, video ilgst tik ilgi, kamēr tiek lasīta kara stāvokļa informācija un šo laiku māksliniece, klausoties ziņas, nodarbojas ar jogu. Kā norāda kuratore, joga ir universāla, tā ir populāra visā pasaulē. Taču viņa  nevis klausās mūziku, bet gan kara stāvokļa informāciju. Prakse, kas ieteicama pie trauksmes, kļuvusi par sava veida ķermeņa apzināšanās un pašapziņas simbolu.

Apstājamies pie lielākā un monumentālākā izstādes darba - Janas Kononovas  fotodarba, kurā viņa ar mākslinieciskiem paņēmieniem dokumentējusi cilvēkus, kas veica smago ekshumācijas procesu Izjumas mežā. Fotomāksliniece ir vērsusi fokusu nevis uz upuriem, bet uz tiem, kas veica šo emocionāli smago darbu.

Ekskursija izstādē ar mākslas stacijas Dubulti vadītāju Ingu Šteimani notiks 11.novembrī, bet festivāla "Prozas lasījumi" pasākumā 9.decembrī esejas par izstādes „Spriedze, pretošanās, mīlestība. Īsā versija” darbiem lasīs rakstniece Inga Žolude un viņas jauno rakstnieku prozas skolas dalībnieki.

Ukrainas laikmetīgās mākslas izstāde „Spriedze, pretošanās, mīlestība. Īsā versija” mākslas stacijā Dubulti būs skatāma līdz 14.janvārim.