Apgāds "Neputns" laidis klajā dzejnieka Aivara Madra pirmo dzejoļu krājumu "Zonas". Par dzejas rakstīšanas pieredzi Kultūras Rondo studijā stāsta dzejnieks un kinokritiķis Aivars Madris, ar kuru kopā lasām viņa debijas krājumu "Zonas", kurā apkopoti pēdējos desmit gados tapušie dzejoļi.

„Kino ļoti ietekmējis manu dzejas domāšanu. Dzejoļus pārsvarā taisu kā vizuālas ainas. Domāju, lai cilvēks lasot, var ieiet tajā ainā, iztēloties, iejusties tajā pasaulē,” ar savu dzeju iepazīstina Aivars Madris.

Aivars Madris ar pārtraukumiem rakstījis dzejoļus jau vairāk nekā desmit gadus. Līdz šim publicējies maz, taču viņa dzejoļi, kas bijuši lasāmi žurnālā “Latvju Teksti”, interneta žurnālos “Punctum” un “Satori”, kā arī “Satori” izdotajos grāmatžurnālos, piesaistījuši uzmanību, piesakot jaunu, ievērības vērtu balsi latviešu dzejā. Viņa pirmajā dzejoļkrājumā “Zonas” ir apkopoti no 2008. līdz 2018. gadam tapuši teksti, kas atspoguļo pakāpenisku autora personības un literārā rokraksta nobriešanu.

„Tik ilgi, tāpēc, ka ļoti maz rakstu. Kad sāku rakstīt nopietnāk, aizbraucu uz literāro nometni "Aicinājums”, iepazinos ar svarīgiem Latvijas autoriem - Kārli Vērdiņu, Arvi Viguli, Arti Ostupu. Šķita, ka viņi tik spēcīgi, es tik nespēcīgs, ka nevajag pasauli lieki ar viduvējiem tekstiem piepildīt. Izdomāju, ka varbūt nerakstīšu dzeju,” stāsta Madris.

Atsācis viņš atkal rakstīt dzeju apmēram 2011. – 2012.gadā un grāmatā tos apkopot jau ilgāku laiku mudinājis Artis Ostups, ar kuru kopā abi savulaik strādājuši muzejā.

„Viņa iedrošināts vairāk sāku rakstīt, rādīju viņam savus tekstu, viņš novērtēja. Viņš arī teica, ka vajadzētu domāt par grāmatu. Jau labu laiku teica. Vienmēr teicu, ka neesmu vēl galīgi gatavs. Trīs, četri gadi bija tas posms,” bilst Madris.

Grāmatu papildina autora sastādīts krājuma skaņu celiņš vietnē "Spotify", kurā ietvertās dziesmas un to secība pakārtota dzejoļu saturam un sakārtojumam.