Rīgas Latviešu biedrības bērnu vokālā studija “Knīpas un knauķi” šogad svin savas pastāvēšanas pusgadsimtu un par ieguldījumu Latvijas mūzikas industrijā 50 gadu garumā bērnu vokālā studija "Knīpas un knauķi" 16.martā saņems balvu "Zelta mikrofons 2021".

„Studijas uzdevums būtu – nevis dot prieku citiem, bet gan ar dziesmu bagātināt bērna dvēseli tā, lai mūzika no cilvēka neatkāptos visu dzīvi,” ar šādu nolūku 1971. gadā kordiriģente un dziedāšanas skolotāja Irēne Veinberga Rīgas Skolotāju namā izveidoja bērnu vokālo studiju „Knīpas un knauķi”.

50 gadu darbības laikā dziedātprasmi šeit apguvuši vairāki tūkstoši bērnu, nodziedāti simtiem koncertu Latvijā un ārvalstīs, ieskaņoti un izdoti vairāk nekā 30 dziesmu albumu, gūti panākumi konkursos.

Kultūras Rondo atskatāmies uz vokālās stuijas vēsturi, ielūkjamies tagadnē un pasapņojam arī par nākotni. Par pirmsākumiem 1971. gadā, kad skolotāja Irēna Veinberga izveidoja bērnu vokālo ansambli “Knīpas un knauķi”, uzklausām toreizējo dalībnieču – Latvijas Radio kora soprāna Ilzes Ezerietes un pirmsskolas vecuma bērnu mūzikas skolotājas Ligindras Veides stāstus.

Par topošo grāmatu, repertuāru un bērnu vēlmi dziedāt – saruna ar Rīgas Latviešu biedrības bērnu vokālā studija “Knīpas un knauķi” vadītājām Edīti Putniņu, Jonitu Štomu un Sanitu Sējāni.