„Purpura pārdevēja” – tā sauc koncertuzvedumu, ko Latvijas Radio koris velta Lidijai Lasmanei. Viņa ir vienīgā sieviete Latvijā, kura par pretpadomju darbību notiesāta trīs reizes. Iestudējums veidots kā apliecinājums cilvēka gara spēkam, ticībai un godīgumam. Dzīves varoņdarbs. Pastāstīt krāsām tik skaudru Lidijas stāstu… Iestudējums bija iecerēts pērn – Lidijas Lasmanes 95.jubilejas gadā, bet pandēmijas laiks mainīja daudz ko, un šodien, 2.aprīlī, to varēs redzēt Latvijas TV 1.kanālā.

Lidija Lasmane ir iedvesmotāja, daudziem. Viņa ir vienīgā sieviete Latvijā, kura par pretpadomju darbību notiesāta trīs reizes. Četrpadsmit nebrīves gadi. Viņa nekad nav atkāpusies no savas pārliecības, no savas ticības un principiem.

Lidijas Lasmanes dzīvesstāsts pievelk un magnetizē – atzīst diriģents Sigvards Kļava. Viņš arī koncertuzveduma „Purpura pārdevēja” idejas autors, un uzvedumu iecere ir kā veltījumu Lidijai.

Muzikālajam stāstam dots nosaukums „Purpura pārdevēja” un to rosinājusi rakstniece Inga Ābele. Viņa arī koncertuzveduma teksta autore.

Muzikālā stāsta skaņu rakstu veido Maijas Einfeldes, Imanta Zemzara, Pētera Vaska un Artūra Grīnupa mūzika. Ko izpilda Latvijas Radio koris, un arī pianists Reinis Zariņš ir viens no koncerta idejas paudējiem.

Koncertizrādei trīs daļas un izteiksmīga vizuālā valoda, par to stāsta režisors un video mākslinieks Roberts Rubīns un gleznotāja Kristīna Rubīna.

Sižetā mijas Ingas Ābeles pieraksti (jo top grāmata par Lidiju Lasmani) un Bībeles teksts, ieskanas arī Lidijas cietuma biedrenes Irinas Ratušinskas dzeja, ko runā aktrise Guna Zariņ

Diriģents Sigvards Kļava dod cerību, ka veltījums Lidijai Lasmanei tiks uzvests kādā no koncertzālēm, tikmēr pirmizrāde būs videoversijā Latvijas TV 1.kanālā 2.aprīlī plkst. 16.45. „Purpura pārdevēja” ir krāsās un mūzikā skaudrs Lidijas Lasmanes stāsts, uzmanīgam klausītājiem – ceļojums sevī.